نصب PS5 به صورت عمودی ممکن است منجر به شکست فاجعه بار ناشی از نشت فلز مایع شود

پلی استیشن 5 بسیار متفاوت از هر پلی استیشن دیگری تا به امروز است. رنگ آن سفید است که از زمان PS one مینیاتوری شده آن را ندیده ایم و البته بسیار قدرتمندتر است. همچنین از نظر اندازه نسبتاً عظیم است. اما یک چیز از زمان PS2 ثابت مانده است. کاربران می توانند آن را به صورت افقی یا عمودی جهت دهند – یا به آنها گفته شد.

یک جستجوی سریع تصویر در گوگل نشان می دهد که اکثر تصاویر ارسال شده در اینترنت این غول را در موقعیت برج خود دارند. بنابراین ممکن است بسیاری از کاربران شوکه شوند که این ممکن است بدترین راه برای جهت دهی PS5 شما باشد.

TheCod3r آن را یک تقلب بزرگ توسط تیم طراحی سونی می نامد. به نظر می رسد که وقتی به صورت عمودی نصب می شود، آلیاژ ایندیم/گالیوم بین APU و هیت سینک که در دمای اتاق به صورت مایع باقی می ماند، می تواند در طول زمان به لطف گرانش که همه آن را به یک طرف محفظه می کشد، بیرون بیاید. نصب افقی کنسول این مشکل را کاهش می دهد زیرا فلز مایع به طور یکنواخت در سراسر APU قرار می گیرد.

متأسفانه، جهت عمودی باعث شد که هد لیزر CD از تراز خارج شود. با این حال، تعمیر DIY به سادگی باز کردن محفظه و تنظیم مجدد هد سی دی بود، که تقریباً هر کسی که از باز کردن کنسول خود ترسی نداشته باشد می تواند انجام دهد. در مورد مشکل PS5، تعمیر APU یک پروژه DIY برای آخر هفته نیست، مگر اینکه شما یک حرفه ای آموزش دیده باشید و بتوانید به قطعات دسترسی داشته باشید.

بخونید:  ISP اوهایو اعتراف می کند که به FCC در مورد منطقه خدمات فیبر خود دروغ گفته است تا کمک هزینه های توسعه رقیب را از بین ببرد.

در آن زمان به نظر می رسید که یک حادثه منفرد است. TheCod3r قبلاً چنین موردی را ندیده بود و هیچ کس دیگری هم ندیده بود. با این حال، از آن زمان، حداقل یک نمونه دیگر از a نشتی APU گزارش شده است.

او خوانش بدی داشت، اما از نظر فیزیکی، همه چیز خوب به نظر می رسید. او تصمیم گرفت برای بررسی آسیب دیدگی، پوشش اطراف واحد پردازش شتاب (APU) را بالا بکشد، و آنجا بود که متوجه شد فلز مایع از محفظه آن نشت کرده و کنتاکت های پایین (نسبت به جهت عمودی) APU را کوتاه کرده است.

PSA: کاری را که انجام می‌دهید متوقف کنید و پلی‌استیشن 5 را به سمت خود بچرخانید. کشف شده است که فلز مایع مورد استفاده برای خنک کردن به طور بالقوه می تواند نشت کند و مادربرد را سرخ کند. تنها تعداد انگشت شماری از موارد گزارش شده است، اما چرا از این فرصت استفاده کنیم؟

بد نیست به این نکته اشاره کنیم که این اولین بار نیست که جهت گیری عمودی برای کاربران پلی استیشن مشکل ایجاد می کند. حدوداً در اواسط چرخه عمر، پلی استیشن 2 شروع به نمایش خطاهای خواندن دیسک کرد. مشکل مربوط به این بود که کاربران PS2 خود را به صورت عمودی تنظیم می کردند – باز هم، چیزی که سونی گفت برای انجام آن طراحی شده است.

خبر خوب این است که تا زمانی که پلی استیشن 5 شما در حال حاضر در وضعیت خوبی قرار دارد، باید ایمن باشید. با این حال، ما شدیداً توصیه می کنیم که موقعیت آن را در اسرع وقت به حالت افقی تغییر دهید، مهم نیست که چقدر ممکن است ناراحت کننده باشد.

بخونید:  لوله Space X Hyperloop برای پارکینگ کارکنان در حومه لس آنجلس برچیده شد

سونی هنوز به طور رسمی این نقص را تایید نکرده است. این شرکت به شدت PS5 را در موقعیت عمودی خود، حتی روی بسته بندی (بالا) به بازار عرضه کرد. همچنین شامل یک پایه برای تسهیل نصب عمودی (اول) است. به طور منطقی می توان انتظار داشت که سونی به دلیل چنین شکستی، تعمیرات رایگان را به کاربران بدون گارانتی ارائه دهد، اما نفس خود را حبس نکنید. از آنجایی که خرابی می تواند مادربرد را خراب کند، احتمالاً وضعیت جایگزینی کامل خواهد بود. اگر ماشین بود، نیاز به فراخوان کامل داشت.

یکی از فناوری‌های تعمیر کنسول که از TheCod3r یوتیوب استفاده می‌کند، سپتامبر گذشته ویدیویی (در بالا) منتشر کرد که نشان می‌داد پلی‌استیشن 5 برای تعمیر دریافت کرده بود. کنسول روشن نمی شد، بنابراین او آن را باز کرد، مادربرد را برداشت و تک تک اجزا را بررسی کرد تا ببیند ولتاژ چگونه جریان دارد.

اعتبار تصویر: بررسی های مورد اعتماد

منبع

مواد بازاریابی سونی PS5 را در هر دو جهت نمایش می دهد، بنابراین باید مطمئن بود که هر یک از موقعیت های نصب قابل قبول است. کنسول آنقدر بزرگ است که عملی ترین موقعیت، حداقل برای من، عمودی است. من هم می دانم که تنها نیستم.