نظرسنجی اکتبر نشان می دهد که پذیرش ویندوز 11 تنها 15 درصد در سراسر جهان است

تصویر بزرگ: با گذشت بیش از یک سال از عرضه، ویندوز 11 هنوز به تسلط بر ویندوز 10 در میان کاربران رایانه شخصی نزدیک نشده است. نظرسنجی‌های مختلف نشان می‌دهند که نرخ پذیرش ویندوز 11 متفاوت است، اما همه آنها می‌گویند که اکثر کاربران از نسخه 10 ارتقاء نداده‌اند.

ویندوز 11 در گزارش اکتبر 2022 به 15.44 درصد نفوذ رسید که نسبت به سپتامبر کمی کمتر از دو درصد افزایش یافته است. استفاده از ویندوز 10 در همان بازه زمانی کمتر از یک درصد کاهش یافت. ویندوز 7 که مایکروسافت دیگر از آن پشتیبانی نمی کند، همچنان بر روی 9.62 درصد از دسکتاپ ها اجرا می شود، در حالی که ویندوز 8 و 8.1 روی هم 3.14 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند. تنها 0.39 درصد از رایانه های شخصی ویندوز XP دو دهه ای را نصب کرده اند.

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید

روش Steam از نظرسنجی از 30 میلیون کاربر همزمان خود استفاده می کند، اگرچه همه در تجزیه و تحلیل شرکت نکردند. Statcounter گزارش های خود را بر اساس حدود پنج میلیارد بازدید از صفحه در 1.5 میلیون وب سایت انجام داده است.

علت اصلی پذیرش کند ویندوز 11 احتمالاً نیاز بالای CPU آن است. فقط سیستم‌هایی که حداقل پردازنده نسل هشتم اینتل یا AMD Zen 2 دارند می‌توانند به طور خودکار آن را ارتقا دهند، و Landsweper ادعا می‌کند که تقریباً نیمی از دستگاه‌ها به این نوار نمی‌رسند.منبع

نظرسنجی Steam در اکتبر 2022 ویندوز 11 را در کمتر از یک چهارم رایانه ها (از جمله سیستم های مک و لینوکس) نشان می دهد. عالی نیست، اما خوش بینانه تر از گزارش Statcounter است. Steam ویندوز 10 را با ضریب نفوذ 68.91 درصد به Statcounter 71.29 درصد نشان می دهد.

بخونید:  نظرات، مزایا و معایب Sony WF-1000XM4

آخرین گزارش Statcounter نشان می‌دهد که کمتر از یک از هر شش رایانه رومیزی در سراسر جهان از ویندوز 11 استفاده می‌کند. ویندوز 10 تقریباً در سه چهارم رایانه‌های شخصی بیش از یک سال پس از راه‌اندازی جانشین خود باقی مانده است.

بدبینانه ترین اعداد ویندوز 11 در پاییز امسال تاکنون از سوی Lansweeper آمده است. از 30 میلیون ایستگاه کاری، این گروه گزارش می دهد که سیستم عامل جدید تنها 2.61 درصد است – هنوز هم کمتر از 3.38 درصد ویندوز 7 است.

AdDuplex، در حال حاضر فقط تا ماه ژوئن آمار دارد، اما آنها تصویری شبیه به Steam ترسیم می کنند. بر اساس معیارهای 5000 برنامه فروشگاه ویندوز، نمودار این گروه، ویندوز 11 را در 23.1 درصد رایانه های شخصی نشان می دهد. نمودار دیگری از AdDuplex نشان می دهد که پذیرش ویندوز 11 بسیار سریعتر از هر نسخه ویندوز 10 است.

آمارهای ویندوز از دیگر نظرسنجی‌های اخیر، ویندوز 10 را در موقعیت مسلط مشابهی قرار می‌دهد، اما در مورد پذیرش ویندوز 11 بسیار متفاوت است. این اختلاف احتمالاً به دلیل روش‌شناسی متفاوت است.