نظرسنجی توییتری ایلان ماسک “طرح صلح اوکراین” واکنش خشمگین رئیس جمهور این کشور را به همراه داشت

با تقریبا 2.5 میلیون رای، کمی بیش از 60 درصد از شرکت کنندگان با پیشنهاد ماسک مخالف هستند. ثروتمندترین فرد جهان خاطرنشان می کند که آنچه او پیشنهاد می کند احتمالاً به هر حال اتفاق خواهد افتاد. این فقط یک سوال است که تا قبل از آن چند نفر خواهند مرد. او همچنین احتمال درگیری منجر به جنگ هسته ای را مطرح کرد.

ماسک در توئیتی از 107.7 میلیون دنبال کننده خود پرسیده بود که آیا با راه حل او برای درگیری اوکراین/روسیه موافق هستند یا خیر: تکرار انتخابات ساختگی که در مناطق اشغالی اوکراین برگزار شد و منجر به صدور مجوز الحاق آنها توسط پوتین شد، اما این بار آنها هستند. تحت نظارت سازمان ملل انجام می شود و اگر خواست مردم روسیه باشد، باید آن را ترک کند. علاوه بر این، کریمه به طور رسمی بخشی از روسیه با تامین آب آن تضمین شده است، در حالی که اوکراین بی طرف باقی می ماند.

منبع

گری کاسپاروف، استاد بزرگ شطرنج روسی گفت: “این حماقت اخلاقی، تکرار تبلیغات کرملین، خیانت به شجاعت و فداکاری اوکراینی است.”

در نظرسنجی بعدی، ماسک نوشت: “پس بیایید این را امتحان کنیم: اراده مردمی که در دونباس و کریمه زندگی می کنند باید تصمیم بگیرد که آیا آنها بخشی از روسیه هستند یا اوکراین.” بیش از دو میلیون نفر رای داده‌اند که 58.2 درصد آنها رای مثبت داده‌اند.

حتی رئیس‌جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، به ماسک پاسخ داد و نظرسنجی خود را راه‌اندازی کرد و پرسید که کدام نسخه از مردم میلیاردر را ترجیح می‌دهند، طرفدار روسیه یا طرفدار اوکراین.

من همچنان به شدت از اوکراین حمایت می کنم، اما متقاعد شده ام که تشدید گسترده جنگ آسیب بزرگی به اوکراین و احتمالاً جهان وارد خواهد کرد.

— ایلان ماسک (@elonmusk) 3 اکتبر 2022

بخونید:  کاربران گزارش می دهند که شیشه دوربین پیکسل 7 به طور خود به خود بدون دلیل شکسته شده است