نقد و بررسی PlayStation VR 2، مزایا و معایب

PSVR 2 یک پلتفرم بازی VR عالی است که پتانسیل بسیار زیادی دارد. اگرچه ممکن است قیمت آن برای لوازم جانبی کنسول بالا به نظر برسد، اما خود را بسیار بیشتر از آن توجیه می‌کند، با ویژگی‌هایی که حتی بهترین هدست‌های واقعیت مجازی موجود در بازار نیز برای جمع‌آوری آن‌ها تلاش می‌کنند. و توانایی پخش محتوای غیر VR در صفحه نمایش زیبای PSVR 2 یک نکته برجسته واقعی است. هدبند می تواند کمی ارزان به نظر برسد، اما اگر سونی در سال های آینده به درستی از آن پشتیبانی کند، توصیه آسانی است.

توسط Mashable در

85

سونی در دومین تلاش خود با PSVR 2 واقعیت مجازی را ثابت کرده است. بله، این یک قطعه گران قیمت است. اما هدست‌های واقعیت مجازی مبتنی بر کنسول آینده را بالا می‌برد و همچنین مقرون به صرفه‌تر از کیت‌های رایانه‌های مجازی قدرتمند مشابه است. PSVR 2 تجربه‌ای است که ارزش پول نقدی را که به سختی به دست آورده‌اید، خواهد داشت، به‌ویژه زمانی که بازی‌های انحصاری‌تری عرضه می‌شوند.

توسط tsa در

90

عوامل زیادی وجود دارد که نشان می دهد می توانید و شاید باید منتظر PSVR 2 باشید. قیمت بالا است. با قیمت 550 دلار، بیشتر از PS5 به تنهایی است، بنابراین مجموع هزینه 1050 دلاری برای هر دو مؤلفه بدون هیچ بازی، این پیشنهاد را در مقایسه با Quest 2 به یک پیشنهاد گران قیمت تبدیل می کند. Quest 2 چندین سال قدمت دارد (و مدل جدیدی از آن امسال نیز عرضه می‌شود)، اما با قیمت 400 دلار با تعداد انگشت شماری از برنامه‌های رایگان برای کاوش (و همچنین بی‌سیم)، پیشنهاد بسیار جذاب‌تری برای کاوشگران واقعیت مجازی یا اجتماعی است.

توسط TechRadar در

90

جدیدترین هدست واقعیت مجازی کنسول سونی نسبت به هدست اصلی پیشرفت بزرگی داشته است، اما دامپزشکان VR باید منتظر تجربیات واقعاً جدید باشند.

توسط TrustedReviews در

80

برای اینکه PS VR2 ارزش خرید داشته باشد، پلی استیشن باید نرم افزار انحصاری و ضروری را ارائه دهد. Horizon: Call of the Mountain و Gran Turismo 7 شروعی هستند، اما کافی نیستند. در زمان عرضه، PS VR2 به سادگی هزینه‌اش را توجیه نمی‌کند – حتی اگر قبلاً یک پلی‌استیشن 5 دارید. با تعجب متوجه شدم که من آن را به همان اندازه دوست داشتم، و راحتی، راحتی و کیفیت آن ممکن است برای این کار کافی باشد. من را متقاعد کن که هر چند وقت یکبار آن را بپوشم که آن را دارم. اما تا زمانی که بازی‌های بیشتر، به‌ویژه عناوین انحصاری جذاب‌تر از راه نرسند، نمی‌توانم آن را روی یک Meta Quest 2 توصیه کنم.

توسط Ars Technica در


PlayStation VR 2 دارای تمام مشخصات مورد نیاز برای ارائه تجربیات فوق العاده همهجانبه است، اما به بازی های بعدی پلی استیشن شخص اول بستگی دارد تا جایگزین ارزشمندی برای سری مقرون به صرفه Meta Quest باشد.

توسط cnet در

80

اگر شما یک دارنده PS5 هستید که مشتاق دیدن چیزهایی هستید که علاقه مندان به رایانه مجازی VR در چند سال گذشته از آن لذت برده اند، PSVR2 دقیقاً همان چیزی است که منتظرش بودید. بقیه باید تا زمانی که قیمت پایین بیاید و بازی های جدید بیشتری وارد شوند، محکم بنشینند. و اگر صنعت VR به سیر نزولی فعلی خود ادامه دهد، این تخفیف ممکن است زودتر از آنچه فکر می کنید اتفاق بیفتد.

به خدا یک گیک است

95

برای علاقه مندان – و افرادی که مانند من مایل به مقابله با بیماری حرکت هستند – این سخت افزار بسیار چشمگیر است که به نرم افزار بیشتری نیاز دارد تا در واقع آنها را تحت تاثیر قرار دهد. من امیدوارم که سونی و شرکای آن در مورد بازی‌ها کمی بیشتر به خارج از جعبه فکر کنند و متعهد شوند که از این پلتفرم در درازمدت به شکلی معنادار پشتیبانی کنند – سخت‌افزار عالی نیز شایسته آن است. اگر این کار را انجام دهند، آینده PSVR 2 هیجان انگیز خواهد بود، اما در حال حاضر، این هیجان بر اساس همان چیزی است که VR همیشه امیدواران را جذب کرده است: پتانسیل.منبع

PlayStation VR2 یک ارتقاء جامع است که از نظر گرافیک، صدا و فناوری ردیابی بالاتر از نسل قبلی خود است و آن را به یک هدست ضروری برای دارندگان PS5 علاقه مند به واقعیت مجازی تبدیل می کند.

توسط Engadget در

84

صفحه نمایش OLED 4K HDR و کنترل‌کننده‌های Sense بسیار قابل لمس واضح‌ترین پیشرفت هستند، اما تغییرات فراوان در کیفیت زندگی و اسب بخار خام PS5 استاندارد جدیدی برای نحوه بازی و احساس بازی‌های VR در کنسول ایجاد می‌کند. نقطه ضعف این است که مانند هر پلتفرم جدید، خط راه اندازی نازک آن، عدم سازگاری آن با بازی های اصلی PSVR را به یک مشکل مهم تبدیل می کند، اما مشکلی که تنها با عرضه بازی های جدید سونی و سایر توسعه دهندگان که از ویژگی های منحصر به فرد PSVR2 بهره می برند، بهبود خواهد یافت. امکانات.

توسط GamesRadar در

90

و به همان اندازه که ما طراحی و ارتقاهای فنی PSVR2 را دوست داریم، سخت است ببینیم که اساساً بسیاری از افراد جدید را به سمت جایگاه دائمی واقعیت مجازی برنده شده است. اگر خود را در مکان شیرین نمودار Venn از افرادی می بینید که هم به واقعیت مجازی علاقه دارند و هم هنوز روی یک پلت فرم VR قوی تر و غیر سونی سرمایه گذاری نکرده اند، PSVR2 برای شما آماده است تا انگشتان پای خود را در آب فرو کنید. همانطور که به نظر می رسد سونی هنوز دارد انجام می دهد.

توسط GameSpot در


من امیدوار هستم که کسی بتواند در نهایت آن را به کار بیاندازد، تقریباً به همان روشی که PSVR برای کار بر روی رایانه شخصی اصلاح شده است. اگر سونی رسماً از آن پشتیبانی کند، به‌ویژه با فشار اخیر رایانه‌های شخصی پلی‌استیشن، بسیار بهتر خواهد بود. پشتیبانی رسمی هنوز وجود ندارد و هیچ نشانه ای وجود ندارد که سونی هرگز این کار را انجام دهد.

توسط IGN روشن است

90

PlayStation VR 2 پلتفرم واقعیت مجازی سونی را به لبه های پیشرفته باز می گرداند. PSVR 2 می‌تواند تصاویر خیره‌کننده‌ای را با PS5 به نمایش بگذارد، در حالی که کنترل‌کننده‌های Sense کنترل کامل حرکت و تعاملات را استاندارد می‌کنند، و ما چندین ویترین اولیه برای کل سیستم داریم.

توسط PCMag در

90

PlayStation VR2 گران است، اما آن را نیز احساس می کند. مجموعه ویژگی ها بهترین VR است که می تواند ارائه دهد، و واقعاً احساس می شود که نسل جدیدی از VR در اینجا آمده است.

توسط The Wirecutter در