نمونه اولیه Left 4 Dead قابل پخش داستان منشأ منحصر به فرد را روشن می کند

Faliszek در سال 2008 زمانی که Valve Turtle Rock را خریداری کرد و نام آن را Valve South تغییر داد، از این مجوز برای استخدام بیش از 100 توسعه دهنده Valve برای کمک به پروژه استفاده کرد.

شاید هیجان انگیزتر این باشد که شخصی نقشه ای به نام “شهر زامبی” را در فایل های CS:CZ کشف کرد که نمونه اولیه Left 4 Dead بود که قدمت آن به اوایل سال 2004 بازمی گردد. یوتیوبر تایلر مک ویکر خاطرنشان می کند که علیرغم نام، این مد اینگونه نبود. زامبی داشته باشید در عوض، اثبات مفهوم در یک منظره شهری با حداکثر چهار بازیکن ضد تروریستی در تلاش برای رسیدن به یک بمب در انتهای دیگر نقشه (زیر) بود. با این حال، چالش واقعی خنثی کردن بمب نبود، بلکه زنده ماندن از تروریست‌های غوغا که دائماً در حال بازپخش بودند (مناسب برای گروه‌های زامبی) بود.

در متن: طی چند روز گذشته، یک حافظه پنهان از محتوای قدیمی Counter-Strike در اینترنت به بیرون درز کرده است. این عمدتا شامل فایل های نقشه و صحنه های حذف شده از Counter-Strike: Condition Zero است که به خودی خود بسیار جالب است، با توجه به اینکه هیچ یک از این موارد توسط هیچ کس به جز کارمندان Valve از قبل از سال 2004 دیده نشده است.

برای کسانی که علاقه مند هستند و می دانند چگونه سرور CS خود را راه اندازی کنند، GameBanana یک دانلود رایگان و کاملا دست نخورده Zombie City دارد. Modders حتی آن را کمی تمیز کرده اند و برخی از اشکالات را له کرده اند.

بخونید:  سوپر طرفداران نینتندو 7 سال وقت صرف ساخت این بازی کلاسیک ماریو در Super Mario Maker 2 کرد

منبع

تا زمانی که نویسنده Valve، Chet Faliszek متوجه این اثر شد، Terror Strike شروع به جلب توجه کرد. فالیسک این ایده را دوست داشت و در مورد آن با نیوول تماس گرفت. رئیس Valve او را ساقط کرد و گفت که زامبی ها “بیش از حد نرم” هستند. با این حال، او به طور مداوم در هر فرصتی به بازی با نیوول ادامه می داد تا اینکه سرانجام تسلیم شد.

Faliszek به Kiwi Talkz گفت: “من یکی از افرادی بودم که آن را بررسی کردم و به Gabe در مورد آن در ناهار گفتم.” من آنقدر در مورد آن صحبت کردم، او گفت که باید بروم روی آن کار کنم.

با این حال، این کار استودیو را متوقف نکرد. در نهایت تولید را به موتور CS Source منتقل کرد و نام رمز آن را “Terror Strike” گذاشت. یکی از اولین دارایی های قابل تشخیص، مدل شخصیتی با وضوح پایین از یک زن جوان بود که در نهایت تبدیل به همکار شخصیت Zoey شد.

در حالی که به نظر می رسد چندان شبیه بازی 2008 نیست، کارگردان Left 4 Dead و یکی از بنیانگذاران استودیو Turtle Rock مایک بوث تایید شده در یک توییت در ماه مه 2022 مبنی بر اینکه این ماد در واقع پیشروی تیرانداز زامبی دوست داشتنی است. تیم Turtle Rock حتی سعی کرد سطح را به عنوان یک ایده برای یک بازی مستقل مطرح کند، اما Gabe Newell علاقه ای نداشت.

Terror Strike اواخر همان سال با بازی Left 4 Dead راه اندازی شد و موفقیت های مالی و انتقادی زیادی کسب کرد. این عنوان فروش پیش‌فروش جعبه نارنجی Valve را دو برابر کرد، مجموعه Half-Life 2 که شامل بازی‌های مستقل Portal و Team Fortress بود. Left 4 Dead در نهایت بیش از 3 میلیون نسخه فروخت.

بخونید:  شبکه اجتماعی جدید با محوریت نوع دوستی وعده حذف «کاربران sh*tty» را می دهد