نویسندگان هالیوود نمی خواهند به هوش مصنوعی مولد اعتباری بدهند

WGA در حال بحث در مورد وضعیت هوش مصنوعی مولد در مذاکرات خود با اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) است، زیرا این دو سازمان در حال کار بر روی پیش نویس یک قرارداد کاری جدید هستند. WGA بعداً پیشنهاد خود را در یک سری توییت در مورد تنظیم “مواد تولید شده با استفاده از هوش مصنوعی” تأیید کرد.

منبع

WGA می‌گوید که هوش مصنوعی نمی‌تواند به‌عنوان «منبع» یا «مواد ادبی» برای پروژه‌های تحت پوشش MBA استفاده شود، زیرا این دو تعریف اساسی برای طبقه‌بندی آثار نویسندگان هستند. مواد منبع به رمان‌ها، نمایشنامه‌ها یا حتی مقالات مجلات اصلی اشاره دارد که فیلمنامه می‌تواند بر اساس آنها باشد. مواد ادبی تولید اولیه اثر یک نویسنده است که پس از آن برای باقیمانده ها و سایر پاداش ها در نظر گرفته می شود.

در حالی که مردم در حال مشاهده قابلیت‌های سرقت ادبی الگوریتم‌های هوش مصنوعی هستند، اتحادیه کارگری به نمایندگی از نویسندگان فیلم، تلویزیون، رادیو و سایر صنایع رسانه‌ای در حال بررسی چگونگی مدیریت صحیح این مرز جدید در تولید محتوا است. WGA ظاهراً مایل است که هوش مصنوعی را به عنوان یک ابزار قانونی در فرآیند فیلمنامه‌نویسی در نظر بگیرد، اما نمی‌خواهد به خاطر آن پولی از دست بدهد.

یک سیب زمینی داغ: انجمن نویسندگان آمریکا در حال بحث درباره نحوه برخورد با ChatGPT و دیگر الگوریتم‌های هوش مصنوعی در هنگام نوشتن فیلمنامه است. این سازمان ظاهراً مایل است آثاری با کمک هوش مصنوعی را اجازه دهد، اما به شرطی که هوش مصنوعی از هرگونه اعتبار نویسندگی محروم شود.

WGA می گوید که هوش مصنوعی نمی تواند به عنوان منبع منبع استفاده شود، زیرا نرم افزار هوش مصنوعی قادر به ایجاد چیزی به تنهایی نیست. این سازمان می‌گوید ChatGPT و دیگر الگوریتم‌های یادگیری ماشین فقط ماشین‌های استنتاج آماری هستند که “بازگشتی از آنچه تغذیه می‌شود” ایجاد می‌کنند.

به گفته سه منبع ناشناس از داخل صنعت سینما، پیشنهاد WGA ممنوعیت کامل فناوری هوش مصنوعی از آثار نویسندگان را در نظر نمی گیرد. نویسندگان فیلمنامه و داستان هالیوود ترجیح می دهند هوش مصنوعی مولد را با تلقی آن به عنوان یک “ابزار” و بدون عواقب عملی در اعتبار یا غرامت پولی اتخاذ کنند.

پیشنهاد WGA برای تنظیم استفاده از مواد تولید شده با استفاده از هوش مصنوعی یا فن‌آوری‌های مشابه، تضمین می‌کند که شرکت‌ها نمی‌توانند از هوش مصنوعی برای تضعیف استانداردهای کاری نویسندگان از جمله غرامت، باقیمانده‌ها، حقوق مجزا و اعتبارات استفاده کنند. #WGAStrong ð§µ1/7

– انجمن نویسندگان آمریکای غربی (@WGAWest) 22 مارس 2023

بخونید:  هکرها راهی برای دسترسی به اطلاعات شخصی شما و سرقت همزمان ماشین شما پیدا کردند