نکات مهم در طراحی کافی شاپ شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089 | memarinavaz

در این نوع طراحی، طراح قصد دارد فضای قرن‌های گذشته را برای ضوابط طراحی کافی شاپ بیننده تداعی کند. در میان تمام ایده‌های طراحی داخلی کافی شاپ، تم داخلی روستیک از همه محبوب‌تر است. در این تم بسیاری از آیتم‌های دکوراسیون با مواد اولیه طبیعی و عناصری مانند چوب، گیاهان و آجر ترکیب می‌شود. بنابراین، قبل از هر اقدامی لازم است به‌خوبی تحقیق کرده و وسایل و تجهیزات مناسب را انتخاب کنید. سپس بر اساس آن پالت رنگی و سایر وسایل مهم در دکوراسیون داخلی کافی شاپ را مشخص کنید.

  • جریان مشتری باید بهینه باشد تا از سردرگمی یا تنگنا های احتمالی در خدمات جلوگیری شود.
  • بله کاروان یک روش حمل و نقل است، اما بیشتر از حمل و نقل تجربه‌ی زندگی درون آن در یک مسافرت اهمیت دارد.
  • در این بخش لازم است به رعایت نکات بهداشتی و گرم نگه داشتن غذا تا تحویل به مشتری توجه زیادی داشت.
  • دیوار های تالار به دلایل بهداشتی و طبق اصول طراحی رستوران ، بهتر است از جنس سنگ بوده و حداقل تا ارتفاع ۱۲۰ سانتی متر از کف را پوشش دهد.
  • عواملی مانند مبلمان، طراحی ورودی، نوع کفسازی، نورپردازی و … همگی جزو اصول طراحی رستوران ها هستند.

هرچند که لزومی برای رعایت تقارن و نظم در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ وجود ندارد؛ اما لازم است که از ایجاد حس به هم ریختگی در کافه هم جلوگیری کنید. صندلی، میز و مبل‌های کافی شاپ یکی از اصلی‌ترین قسمت‌هایی هستند که باید در طراحی کافه مورد توجه قرار بگیرند. باید صندلی‌هایی را انتخاب کنید که فرد به راحتی بتواند وسایل را از روی میز بردارد و در عین حال در آن‌ها احساس راحتی داشته باشد. به علاوه در زمان انتخاب مبل‌ها، باید به ابعاد کلی فضا هم دقت کنید تا در زمان چیدمان یا جابجایی دچار مشکل نشوید. می‌توانید برای ایجاد یک گوشه دنج در کافه خود، یک کاناپه را انتخاب کنید که راحتی کافی را دارد.

بخونید:  خرید باندل کامپیوتر

نکات مهم در طراحی کافی شاپ شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089 | memarinavaz

شما باید بهترین راهکار، کارآمد و بهینه سازی شده را دراین طراحی انتخاب کنید.در طراحی کافی شاپ مدرن، انتخاب مصالح و جزییات از اصلی ترین موارد است. با انتخاب مصالح و رنگ های طبیعی و ایجاد تضاد بااستفاده از بافت آجر در کنار سطوح صاف و صیقلی، محیط گرم و صمیمی با طراحی مدرن بدست می آید. این کافی شاپ ها متشکل از دیوار های آجری هستند اما توجه کنید که دیوار های آجری را به گونه ای رنگ کنید که مشخص باشد و آن ها را پنهان نکنید .

اتفاقات روزمره و عادی که در خیابان شاهدشان هستیم نیز می توانند سوژه های جالبی برای قاب پنجره های یک کافه باشند. سعی کنید در طراحی کافی شاپ خود از نقاشی ها و وسایل و تزئیناتی استفاده کنید که الهامی از قهوه و آرامش باشد . اشیائی مانند فنجان قهوه، کیسه ی قهوه ایده های خوبی برای طراحی کافی شاپ میدهند.

کافی شاپ سبک هیگ «Hygge»

در اینجا به انواع ایده های قابل اجرا در سقف کافی شاپ اشاره مینماییم. انتخاب رنگ و ابعاد مناسب سرامیک کف کافی شاپ براساس ابعاد فضای کافی شاپ و سبک و رنگ مبلمان و البته رنگ و متریال انتخابی دیوارها صورت می گیرد. هرچند جهت بهداشت بیشتر و القای حس حضور در فضایی بزرگتر بهتر است از سرامیک سفید استفاده شود. با در نظر گرفتن این نکته که در بازسازی و راه اندازی یک کافی شاپ باید توجه ویژه ای به نیاز انسان داشت. سبک دکوراسیون سنتی یکی از برگزیده‌ترین گزینه‌ها در حوزه طراحی کافه است.

بخونید:  خدمات حسابداری در شرق تهران | تکس مپ

طراحی دکوراسیون مینیمال