نیروی هوایی ایالات متحده برای حفاظت از سیلوهای هسته ای خود و به اشتراک گذاری داده ها برای شبکه 25000 مایل مربعی 75.5 میلیون دلار پرداخت می کند.

در دیگر اخبار نظامی اخیر، کشتی‌ساز Austal USA ماه گذشته یک کشتی را به نیروی دریایی ایالات متحده تحویل داد که می‌تواند تا 30 روز در دریا بدون دخالت انسان کار کند، که گام دیگری در تغییر جهت نیروهای مسلح به سمت اتوماسیون بیشتر است.منبع

IRON که به برنامه تصویر عملیاتی منطقه ای نیروی هوایی ایالات متحده (ROP) خدمت می کند، منطقه جغرافیایی 25000 مایل مربعی را پوشش می دهد و آن را به بزرگترین شبکه بی سیم ad-hoc جهان تبدیل می کند. این شبکه‌های لبه MANET را به هم متصل می‌کند، که به هوانوردان اجازه می‌دهد صدا، ویدئو، چت، حسگر و داده‌های GPS را به یک شبکه یکپارچه آگاهی فضای نبرد برای افزایش آگاهی موقعیتی به اشتراک بگذارند.

با استقرار ROP، پرسنل نظامی در یک میدان موشکی قادر خواهند بود ارتباط دائمی را از طریق برج ها به مرکز عملیات (OC) حفظ کنند، در حالی که کارکنان در OC می توانند حرکات را دنبال کنند و از مکان دقیق نیروهای امنیتی در منطقه مطلع شوند. یک نقشه دیجیتال ROP در ابتدا در پایگاه های نیروی هوایی Malmstrom، Minot و FE Warren اجرا خواهد شد.

فراتر از آگاهی موقعیت، IRON یک فضای نبرد کاملا دیجیتالی را تسهیل می‌کند که سیستم‌ها و برنامه‌های سلاح متعدد را در یک شبکه یکپارچه به هم مرتبط می‌کند. Robenhymer گفت: “این پایه ای را فراهم می کند که می تواند یک سیستم فرماندهی و کنترل همه دامنه های مشترک (JADC2) واقعی بر روی آن ساخته شود.”

به طور خلاصه: این یک واقعیت غم انگیز است که ما در زمان های دردسرساز زندگی می کنیم، همانطور که با حرکت ساعت قیامت به 90 ثانیه به نیمه شب نشان داده شده است، نزدیک ترین چیزی که تا به حال به نابودی کامل رسیده ایم. به این ترتیب، نیروی هوایی ایالات متحده در حال افزایش تلاش‌ها برای حفاظت از سیلوهای موشکی هسته‌ای خود است و به تازگی قراردادی 75.5 میلیون دلاری با شرکت Persistent Systems مستقر در نیویورک برای بزرگترین شبکه بی‌سیم ad-hoc جهان منعقد کرده است.

بخونید:  نظرسنجی جدید نشان می دهد که هزینه های فناوری مصرف کننده در میان عدم اطمینان اقتصادی انعطاف پذیر است

گفت: «پایگاه‌های نظامی ایالات متحده می‌توانند ده‌ها هزار مایل مربع گسترده شوند، و همانطور که اکنون وجود دارد، هیچ راه پویا و پهنای باندی برای کارکنان ستادی وجود ندارد که بتوانند پرسنل امنیتی را که در این منطقه وسیع گشت‌زنی می‌کنند، ردیابی کنند و به طور قابل اعتمادی با آنها در تماس باشند». آدرین روبنهایمر، معاون توسعه تجارت Persistent. “اگر پرسنل در میدان با مشکل مواجه شوند، از پشتیبانی موثر مرکز عملیاتی برخوردار نخواهند شد.”

Interesting Engineering می نویسد: Persistent Systems شبکه عملیات منطقه ای مبتنی بر زیرساخت خود (IRON) را برای فرماندهی حمله جهانی نیروی هوایی راه اندازی می کند و یک شبکه یکپارچه امن برای 400 سیلو موشک های هسته ای برد قاره پیمای Minuteman III واقع در سراسر ایالات متحده ایجاد می کند.

حدود 700 سیستم IRON در سراسر این منطقه عظیم نصب خواهد شد. آنها از یک سیستم آنتن یکپارچه MANET با قابلیت استقرار آسان بر روی دکل ها و قطب های ثابت استفاده می کنند که 75 مرکز عملیات و بیش از 1000 خودروی نیروی امنیتی را به هم متصل می کند.

سامانه‌های IRON در حال حاضر در سراسر میادین موشکی مستقر شده‌اند و تا 36 ماه آینده به استقرار خود ادامه خواهند داد.