نینتندو پیش بینی سوییچ را اصلاح می کند، سرمایه گذاری مشترک با DeNA را اعلام می کند، لیست بازی های پرفروش را به روز می کند و موارد دیگر.


به طور خلاصه: آخرین گزارش مالی نینتندو نکات جالبی را در مورد غول بازی ژاپنی فاش کرد. نینتندو به عنوان بخشی از گزارش درآمد شش ماهه خود، پیش‌بینی فروش Switch در سال مالی خود را دو میلیون واحد کاهش داد و به 19 میلیون واحد رساند. این شرکت گفت که تولید سخت‌افزار به دلیل بهبود زنجیره تامین در مسیر بهبود است و راهنمایی‌های تجدیدنظر شده آن‌ها بر اساس تولید و ارسال‌های تا به امروز است.

نینتندو در نیمه اول سال مالی 6.68 میلیون کنسول سوییچ فروخت که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 19.2 درصد کاهش داشته است. بدون شک کمبود قطعات در کاهش فروش نقش داشته است، اما عوامل دیگری مانند عدم اطمینان اقتصادی و نزدیک شدن به ششمین سالگرد سوئیچ نیز باید در نظر گرفته شود.

نینتندو سال گذشته نسخه به روز شده گوشی دستی خود را با صفحه نمایش OLED بزرگتر عرضه کرد که فروش خوبی داشته است، اما برخی هنوز منتظر احتمال نسخه قدرتمندتر در آینده هستند.

در بخش نرم افزار اوضاع کمی بهتر به نظر می رسد. در طول دوره شش ماهه، نینتندو 95.41 میلیون عنوان نرم افزار فروخت. این میزان نسبت به سال گذشته 1.6 درصد افزایش داشته است و نینتندو اعلام کرده است که اکنون 15 میلیون عنوان فروش در سال مالی دارد.

مطالب مرتبط: بسته Switch فروش آتی جمعه سیاه نینتندو را برجسته می کند

نینتندو همچنین لیست پرفروش‌ترین عناوین سوییچ تا به امروز را به‌روزرسانی کرد. Mario Kart 8 Deluxe با فروش 48.41 میلیون دستگاه تا 30 سپتامبر، پیشتاز بسته است و پس از آن Animal Crossing: New Horizons با 40.17 میلیون نسخه و Super Smash Bros. Ultimate با 29.53 میلیون نسخه قرار دارند. The Legend of Zelda: Breath of the Wild و Pokémon Sword / Pokémon Shield به ترتیب با 27.79 میلیون واحد و 25.37 میلیون واحد فروخته شده در رده پنجم قرار می گیرند.

بقیه 10 نفر برتر به این شکل هستند:

  • Super Mario Odyssey: 24.40 میلیون دستگاه فروخته شده است
  • سوپر ماریو پارتی: 18.35 میلیون دستگاه فروخته شده است
  • Pokémon Brilliant Diamond / Pokémon Shining Pearl: 14.92 میلیون واحد فروخته شده
  • Ring Fit Adventure: 14.87 میلیون واحد فروخته شده است
  • پوکمون: بریم پیکاچو! / Pokémon: Let’s Go, Eevee!: 14.81 میلیون واحد فروخته شده است

در جای دیگر، نینتندو گفت که سرویس Switch Online آن اکنون بیش از 36 میلیون مشترک پرداخت کننده دارد. عضویت علاوه بر فعال کردن بازی آنلاین، امکان دسترسی به کتابخانه‌ای از بازی‌های کلاسیک NES و SNES و همچنین ذخیره‌های مبتنی بر ابر را می‌دهد. با رفتن به لایه Expansion Pack، بازی‌های Nintendo 64 و Sega Genesis، DLC ممتاز و غیره را انتخاب کنید.

نینتندو گفت که قصد دارد عناوین N64 و محتوای اضافی پولی بیشتری را برای مشترکین بسته توسعه اضافه کند.

در ماه سپتامبر، متوجه شدیم که Pilotwings 64، Mario Party و Mario Party 2 تا پایان سال وارد سرویس خواهند شد. سال آینده شاهد اضافه شدن Mario Party 3، Pokémon Stadium، Pokémon Stadium 2، Excitebike 64 و 1080 Snowboarding خواهیم بود. بازی تیرانداز اول شخص Seminal GoldenEye 007 نیز وعده داده شده بود، اما نینتندو از بیان دقیق زمان رسیدن آن کوتاهی کرد.

نینتندو همچنین یک سرمایه گذاری مشترک با شریک قدیمی DeNA به نام Nintendo Systems را اعلام کرد. اگر به خاطر داشته باشید، نینتندو در سال 2015 با DeNA متحد شد تا به بازی های موبایل کمک کند. اولین عنوان رسمی این شرکت، Super Mario Run، در پایان سال 2016 به iOS عرضه شد و چند ماه بعد به اندروید آمد.

Nintendo Systems زیرمجموعه نینتندو خواهد بود و این شرکت 80 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد. آنها همچنین 80 درصد از 34 میلیون دلار سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی عملیات در آوریل 2023 را تامین خواهند کرد.

اعتبار تصویر: مگنوس انگو، فیلیپه ویرامنبع