هدست‌های متا VR دیگر نیازی به حساب‌های فیسبوک ندارند


چرا مهم است: مقرون به صرفه بودن Meta Quest 2 آن را به محبوب ترین هدست در بازار VR تبدیل کرده است. با این حال، برای برخی، بزرگترین اشکال آن این است که به یک حساب فیس بوک نیاز دارد. این قطع ارتباط از ماه آینده با سیستم حساب VR مستقل متا از بین می رود.

از ماه آگوست، متا یک سیستم حساب جدید را برای پلتفرم VR خود، جدا از حساب‌های فیس‌بوک و اینستاگرام راه‌اندازی می‌کند. این شرکت همچنین قصد دارد یک سیستم پروفایل جدید و کنترل های حریم خصوصی را معرفی کند.

کسانی که بعد از آگوست شروع به استفاده از Quest 2 می کنند باید یک حساب متا VR راه اندازی کنند. کاربران موجود تا 1 ژانویه 2023 برای انتقال فرصت دارند. در آن زمان، کاربرانی که قبلاً از طریق فیس‌بوک یا اینستاگرام وارد شده‌اند، می‌توانند به یک حساب Meta VR مهاجرت کنند، سپس انتخاب کنند که آیا با حساب‌های اجتماعی فوق‌الذکر مرتبط باقی بماند یا خیر.

ایجاد یک حساب کاربری متا وی آر همچنین به معنای ایجاد نمایه متا هورایزنز است که ظاهر هر کاربر را در فضاهای متا VR کنترل می کند که شامل نام و آواتار آنها می شود. کسانی که پروفایل های Oculus دارند باید آنها را به Meta Horizons تبدیل کنند.

به جای دوستان، پروفایل های Horizons دارای “فالوورهایی” مانند اینستاگرام با سه حالت کنترل حریم خصوصی خواهند بود: برای همه، دوستان و خانواده، و انفرادی باز است. همچنین یک تنظیمات خصوصی وجود خواهد داشت که در آن می‌توانید به‌صورت دستی به همه افرادی که می‌خواهند شما را دنبال کنند مجوز دهید. فقط اعضای تایید شده می توانند فالوورهای شما و کسانی را که انتخاب می کنید دنبال کنید در حالت خصوصی مشاهده کنند. با این حال، جزئیات اولیه شما مانند نام و آواتار هنوز عمومی هستند.

این تغییرات احتمالاً علاقه‌مندان به VR را که نمی‌خواهند حساب‌های رسانه‌های اجتماعی را به هدست‌ها مرتبط کنند، خوشحال می‌کند. الزام قبلی فیس بوک نگرانی هایی را ایجاد کرد که هدست های Quest می توانند به ابزارهای نظارت اجتماعی و جمع آوری اطلاعات تبدیل شوند. باید دید اکانت های مستقل متای تا چه اندازه این ترس ها را کاهش خواهند داد.منبع