هشدار سفیر سابق آمریکا در مورد ردیابی داده‌ها و می‌گوید آمریکا کار نظارتی چین را آسان‌تر می‌کند

به گفته کورن‌بلوه، اقتصاد مبتنی بر داده و شرکت‌های بزرگ فناوری، کار چین و دیگر دشمنان ایالات متحده را «آسان‌تر» می‌کنند. دیپلمات اظهار داشت، همانطور که تصمیم اخیر دادگاه عالی در مورد رو در مقابل وید نشان می دهد، اکنون واضح است که این داده های شخصی که در مورد افراد آسیب پذیر در اطراف شناور است، یک خطر واقعی و حتی فیزیکی است. FTC باید الگوهای به اصطلاح تاریک و سایر روش های فریبنده آنلاین را به شدت تنظیم کند، در حالی که به والدین اجازه می دهد داده های فرزندان خود را برای “بازنشانی الگوریتم” که دستگاه محتوا را تغذیه می کند، حذف کنند.

نقل قول بزرگ: کمیسیون تجارت فدرال در مورد اقتصاد داده و نظارت تجاری نظر خواست و کارن کورنبلوه، سفیر سابق ایالات متحده، این وضعیت را با کلمات سنگین و بدون ابهام توصیف کرد.

علاوه بر این، FTC باید شرکت‌ها را ملزم کند تا قبل از فروش یا به اشتراک‌گذاری داده‌های شخصی که جمع‌آوری می‌کنند، بررسی لازم را انجام دهند، در حالی که شرکت‌های دریافت‌کننده باید مسئولیت‌های قانونی برای ارائه داده‌های فوق‌الذکر به مجرمان سایبری داشته باشند. کورنبلوه نتیجه گرفت که زندگی خصوصی دیگر نباید جرم انگاری شود، زیرا اطلاعات حساس (مانند جستجوی آنلاین برای کلینیک سقط جنین) باید به سرعت توسط گوگل و سایر شرکت های اینترنتی حذف شود.

کمیسیون تجارت فدرال اخیراً میزبان یک انجمن عمومی در مورد نظارت تجاری و شیوه‌های امنیتی ضعیف داده‌ها بود، یک رویداد فقط آنلاین که در آن کارشناسان و صاحبان صنعت می‌توانند صدای خود را به گوش دیگران برسانند. در میان ناپسندترین مواضع، کارن کورنبلوه سخنان تندی در مورد اقتصاد مدرن «داده محور» و پیامدهای آن بر امنیت داشت.

کورنبلوه، سفیر سابق ایالات متحده در OECD در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، کارشناس سیاست ارتباطات و تجارت بین‌الملل است و در حال حاضر به عنوان مدیر ابتکار نوآوری دیجیتال و دموکراسی در اندیشکده مارشال آلمان برای همکاری‌های فراآتلانتیک فعالیت می‌کند. در طول جلسه استماع FTC، Kornbluh از ردیابی و جمع آوری بیش از حد داده ها به عنوان یک تهدید واقعی برای امنیت ملی ایالات متحده انتقاد کرد.

به گفته کورنبلوح، از آنجایی که گنجینه عظیمی از اطلاعات در مورد شهروندان آمریکایی در حال حاضر در اینترنت شناور است، در تکثیر داده‌های مصرف‌کننده خلأ وجود دارد. یک صنعت نظارت برای استخدام 12 میلیارد دلار از اطلاعات مربوط به پرسنل نظامی فعلی یا سابق از جمله جستجوهای اینترنتی، اعضای خانواده، آدرس خانه و حتی مختصات GPS سود می برد، در حالی که مرکز ضد جاسوسی و امنیت ملی ایالات متحده قبلاً هشداری را درباره مجموعه چین به صدا در آورده است. داده های ژنومی و سایر داده های مراقبت های بهداشتی

به نظر می رسد موضع کورنبلوه با اقدامات اخیر FTC علیه سوء استفاده از داده های حساس و برنامه های کاخ سفید برای اصلاحات آتی مطابقت دارد. سایر شرکت‌کنندگان در انجمن عمومی نیز نگرانی‌های خود را در مورد آنچه که می‌توان به‌عنوان «بحران حریم خصوصی داده‌ها» در حال آشکار شدن توصیف کرد، به قول کایتریونا فیتزجرالد، معاون مدیر مرکز اطلاعات حریم خصوصی الکترونیکی (EPIC) ابراز کردند.منبع