هشدار FBI: از ایستگاه های شارژ عمومی در فرودگاه ها و مراکز خرید خودداری کنید

در واقع، این و سایر بردارهای حمله بالقوه همه به سطحی از پارانویا بستگی دارد که شما در آن مشترک هستید و تا چه حد از سوراخ خرگوش می‌خواهید بروید.

از استفاده از ایستگاه های شارژ رایگان در فرودگاه ها، هتل ها یا مراکز خرید خودداری کنید. بازیگران بد راه‌هایی برای استفاده از پورت‌های USB عمومی برای معرفی بدافزار و نرم‌افزار نظارت بر دستگاه‌ها پیدا کرده‌اند. شارژر و کابل USB خود را همراه داشته باشید و به جای آن از پریز برق استفاده کنید. pic.twitter.com/9T62SYen9T

– FBI Denver (@FBIDenver) 6 آوریل 2023

در سال 2021، کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) هشدار مشابهی در مورد خطرات استفاده از ایستگاه های شارژ عمومی صادر کرد. پورت‌های کثیف USB می‌توانند نرم‌افزاری را بارگیری کنند که می‌تواند دستگاه را قفل کند یا رمزهای عبور و سایر اطلاعات حساس را هنگام اجرا در پس‌زمینه سرقت کند. در برخی موارد، یک هکر حتی ممکن است کابل آسیب‌دیده‌ای را که به یک نیروگاه برق وصل شده است رها کند، به این امید که توسط قربانی ناآگاه مورد استفاده قرار گیرد.

منبع به طور خلاصه: در حالی که ممکن است وسوسه انگیز باشد که گوشی خود را در یکی از ایستگاه های شارژ رایگان موجود در فرودگاه ها یا مراکز خرید شارژ کنید، دفتر تحقیقات فدرال (FBI) توصیه می کند که این کار را نکنید. در PSA اخیر، شعبه دنور آژانس اشاره می‌کند که بازیگران بد نحوه استفاده از پورت‌های USB عمومی را برای بارگذاری بدافزار و انواع دیگر نرم‌افزارهای نظارتی بر روی دستگاه‌های تلفن همراه متصل کشف کرده‌اند. ممکن است بیشتر دردسرساز باشد، اما FBI توصیه می‌کند شارژر و کابل USB خود را همراه داشته باشید و در صورت نیاز به شارژ مجدد از یک پریز برق استاندارد استفاده کنید.

آیا حمله ای مانند آنچه FBI نسبت به آن هشدار داده است، قابل قبول است؟ مطمئن. اما حتی اگر از شارژر خود استفاده می کنید، آیا می توانید مطمئن باشید که کسی در آن یا کابل شارژ شما دستکاری نکرده است؟ آیا مستقیماً از سازنده تلفن شما آمده است یا از یک سازنده لوازم جانبی شخص ثالث خریداری شده است؟ در مورد هات اسپات های عمومی وای فای چطور، فکر می کنید چقدر امن هستند؟ و همه برنامه هایی که دانلود کرده اید و سایت هایی که بازدید می کنید چطور؟

هشدارهای آبمیوه گیری سال هاست که وجود داشته است، اگرچه همه متقاعد نشده اند که این تهدید جدی یا حتی قابل عمل است.

واقعیت این است که گوشی‌های هوشمند در معرض انواع حملات متصل و بی‌سیم هستند، که احتمالاً بسیاری از آنها را عموم مردم حتی در نظر نگرفته‌اند. ریسک در مقابل پاداش، راحتی در مقابل حریم خصوصی است.

بخونید:  Nvidia could be prepping a new entry-level RTX 3050 with just 6GB of VRAM