هوش مصنوعی مولد «Gen-2» Runway می‌تواند از طریق پیام‌های متنی، ویدیوهای تریپ ایجاد کند

Gen-2 همچنین بیش از دوجین ابزار دیگر را ارائه می دهد که از هوش مصنوعی بیشتر استفاده می کنند. در کنار تولید تصاویر، مجموعه Runway می‌تواند از پیام‌های متنی برای تغییر تصاویر موجود، ایجاد بافت برای اشیاء سه بعدی و رنگی کردن عکس‌های سیاه و سفید استفاده کند. ابزار ویرایش ویدیوی این شرکت می‌تواند عناصر صحنه را اضافه یا کم کند، فریم‌ها را درون‌یابی کند، حرکت آهسته را پیاده‌سازی کند، چهره‌ها را سانسور کند، رونوشت‌ها و زیرنویس‌ها را تولید کند، اطلاعات عمق را استخراج کند، حرکت را دنبال کند و صدا را ویرایش کند. عملکردهای مرتبط با پس‌زمینه به کاربران اجازه می‌دهند پس‌زمینه ویدیو را حذف، جایگزین یا محو کنند.منبع

ابزار دیگری یک تصویر و ویدئو را ترکیب می کند و زیبایی بصری یکی را بر دیگری اعمال می کند. وب سایت Runway یک کاربرد نظری را نشان می دهد که در آن این فناوری دنیای واقعی اولیه و ماکت های سه بعدی را به رندرهای متحرک تبدیل می کند.

شرکت تولید محتوا Runway اخیراً گام بعدی را در مجموعه ابزار خود برای ویدیوهای تولید شده با هوش مصنوعی فاش کرده است. مجموعه برنامه‌نویس می‌تواند کلیپ‌های متحرک کوتاه را از پیام‌های متنی، تصاویر ثابت، ترکیبی از این دو یا عناصر دیگر تولید کند. یک مثال از ورودی متن برای ساختن کلیپی از شهر نیویورک از پنجره آپارتمان استفاده می کند. دیگری یک عکس را با نور کاملا متفاوت متحرک می کند.

آینده نگر: زمانی که تصویربرداری مولد هوش مصنوعی مورد توجه قرار گرفت، فقط یک مسئله زمان بود که کسی شروع به توسعه ابزارهایی برای ایجاد ویدیو با استفاده از یادگیری ماشینی کرد. به نظر می‌رسد Runway یکی از اولین پیاده‌سازی‌های موفق این فناوری را ارائه می‌دهد و طیف وسیعی از ابزارهایی را که می‌گوید می‌تواند به سازندگان در ساخت ویدیوها از جمله پیام‌های متنی کمک کند، ارائه می‌کند.

بخونید:  ایسوس و MSI شروع به ارائه دسکتاپ با پردازنده گرافیکی Intel Arc A380 و A310 کردند

ویدیوها چندان واقع گرایانه به نظر نمی رسند، و هوش مصنوعی هنوز نمی تواند از ابتدا ویدیوهای طولانی ایجاد کند، اما این کلیپ ها می توانند شورت های هنری خلاقانه ای ایجاد کنند. در کنار سایر ابزارهای این شرکت، مدل هوش مصنوعی می‌تواند به بخشی ارزشمند از یک گردش کار بزرگ‌تر تبدیل شود. این شرکت اعلام نکرده است که چه زمانی ابزارهای تبدیل متن به ویدیو و سایر ابزارهای Gen-2 در دسترس عموم قرار خواهند گرفت. با این حال، ویدیوی اعلامیه (مست سر) اشاره می کند که ممکن است به زودی منتشر شود.

فناوری جدید که Gen-2 نام دارد، دومین نسل از ابزارهای مولد هوش مصنوعی این شرکت است که در وایت پیپر جزئیات آن را توضیح می دهد. اولین پاس، ویدئوها را با مدل‌های انتشار و ساختارهای از پیش موجود ترکیب می‌کند تا سبک‌های بصری ویدیوها را با تصاویر نامرتبط ترکیب کند.