هکرهای روسی تهدید می‌کنند که در صورت برآورده نشدن مطالبات، محتوای استالکر 2 را منتشر خواهند کرد

این درخواست‌ها از GSC Game World می‌خواهد تا نگرش خود را نسبت به بازیکنان روسیه و بلاروس تغییر دهد و “بابت نگرش ناشایست نسبت به بازیکنان عادی این کشورها عذرخواهی کند.” همچنین می‌خواهد محلی‌سازی RU به بازی بازگردانده شود و نمایه «NF Star» از کانال Discord استودیو بازی لغو شود. این شرکت تا 15 مارس فرصت دارد تا به این خواسته ها پاسخ دهد.

GameRant گزارش می دهد که این نفوذ توسط گروهی از هکرهای روسی با نام “Vestnik TSS” انجام شده است. پست اخیر در سایت رسانه اجتماعی روسی VK شامل تصاویر و آثار هنری از بازی، به همراه یک سری خواسته‌ها است که اگر برآورده نشود، «ده‌ها گیگابایت» مطالب منتشر نشده در فضای مجازی منتشر می‌شود.

GSC Game World روز گذشته بیانیه ای را در توییتر منتشر کرد که در آن اظهار داشت که یک کارمند “حساب یک برنامه کار با تصاویر جمعی هک شده است.” این یک جامعه از یک شبکه اجتماعی روسی را مقصر می‌داند که تهدید می‌کند از داده‌ها برای باج‌گیری و ارعاب استفاده می‌کند.

چه اتفاقی افتاده؟ برای اولین بار نیست که تهاجم روسیه به اوکراین صنعت بازی را تحت تاثیر قرار می دهد. در این مناسبت، توسعه دهنده اوکراینی GSC Game World، خالق سری Stalker، تحت تاثیر قرار گرفته است. این شرکت به دست هکرهای روسی دچار نقض اطلاعات شده است که اکنون تهدید می‌کنند در صورت برآورده نشدن خواسته‌هایشان، مطالب را به صورت آنلاین افشا می‌کنند.

پیامی از تیم GSC Game World pic.twitter.com/rqRM0tFZmO

– SALKER OFFICIAL (@stalker_thegame) 12 مارس 2023

حساب VK که درخواست‌ها را ارسال کرده است، نامی دارد که به «Herald of The Same SALKER» ترجمه می‌شود. این گروه تقریباً 15000 دنبال کننده دارد و از قضا دستورالعمل های جامعه ای دارد که محتوای غیرقانونی و صحبت از سیاست و پیامدهای سیاسی را ممنوع می کند.

GSC Game World از طرفداران این بازی می‌خواهد که از تماشای، جستجو یا به اشتراک گذاشتن مطالب Stalker 2 که ممکن است توسط هکرها منتشر شود خودداری کنند زیرا “مواد قدیمی و در حال پیشرفت ممکن است تصور ایده نهایی ما را کمرنگ کند. وارد بازی کنید.”

این شرکت اضافه می کند که بیش از یک سال است که حملات سایبری مداوم را تحمل کرده است، یعنی در پی تهاجم روسیه. این تیم می گوید که مانند اکثر اوکراینی ها، این تیم از زمان شروع جنگ، چیزهای بسیار بدتر از هک و باج گیری را تجربه کرده است.

منبع