هکرها سایت های ناامن Amex و SnapChat را برای سرقت اطلاعات کاربران هدف قرار می دهند

شرکت امنیتی INKY Security مستقر در مریلند، فعالیت حملات مرتبط با این آسیب‌پذیری را از اواسط می تا اواسط ژوئیه ردیابی کرد. حمله فیشینگ به یک آسیب‌پذیری تغییر مسیر باز شناخته شده (CWE-601) و شناسایی برند محبوب برای فریب دادن و جمع‌آوری اعتبار از کاربران ناآگاه Google Workspace و Microsoft 365 متکی است.

این حمله فیشینگ خاص از سه تکنیک اصلی استفاده می‌کند: جعل هویت برند، جمع‌آوری اعتبار و حساب‌های ربوده شده. تشخیص نام تجاری متکی بر لوگوها و علائم تجاری قابل تشخیص است تا حس اعتماد را با قربانی احتمالی ایجاد کند که منجر به ورود اعتبار کاربر و برداشت از آن سایت تقلبی می شود. پس از جمع آوری، هکرها می توانند اطلاعات سرقت شده را برای سودجویی به مجرمان دیگر بفروشند یا از اطلاعات برای دسترسی و به دست آوردن اطلاعات شخصی و مالی قربانی استفاده کنند.

به نظر می رسد امریکن اکسپرس این آسیب پذیری را اصلاح کرده است، که کاربران را به صفحه ورود به سیستم O365 مشابه صفحه ای که حملات مبتنی بر اسنپ چت استفاده می کرد هدایت می کرد.

عوامل مخرب از آسیب‌پذیری‌های تغییر مسیر باز که دامنه‌های AMEX و Snapchat را تحت تأثیر قرار می‌دهند برای ارسال استفاده کرده‌اند. #فیشینگ ایمیل هایی که کاربران Google Workspace و Microsoft 365 را هدف قرار می دهند.” https://t.co/bTG2b7dLWY

– INKY (@InkyPhishFence) 4 آگوست 2022

آسیب‌پذیری‌های تغییر مسیر باز تمایلی به دریافت همان سطح مراقبت و توجه مانند سایر اکسپلویت‌های شناسایی‌شده ندارند. علاوه بر این، بیشتر در معرض خطر قرار گرفتن بر عهده کاربر است تا مالک سایت. پست وبلاگ پیش زمینه و راهنمایی بیشتری را برای کمک به کاربران در ایمن ماندن و دور نگه داشتن داده های خود از دست افراد اشتباه ارائه می دهد. این نکات به کاربران کمک می‌کند تا عبارات و نویسه‌های کلیدی را شناسایی کنند که ممکن است نشان‌دهنده انجام تغییر مسیر از یک دامنه قابل اعتماد باشد.

بخونید:  سامسونگ از سری گلکسی S23 با چیپست انحصاری و باتری های بزرگتر رونمایی کرد، S23 Ultra سنسور 200 مگاپیکسلی جدید را معرفی کرد.

این حملات سایت های ناامن اسنپ چت و امریکن اکسپرس را هدف قرار دادند. حملات مبتنی بر اسنپ چت منجر به بیش از 6800 حمله در یک دوره دو و نیم ماهه شد. حملات مبتنی بر امریکن اکسپرس بسیار مؤثرتر بودند و تنها در دو روز بیش از 2000 کاربر را تحت تأثیر قرار دادند.

منبع