وام دهنده ارز دیجیتال سلسیوس برای ورشکستگی درخواست می کند زیرا مشتریان از پول خود می ترسند

شبکه سلسیوس یکی از اولین قربانیان بزرگ سقوط کریپتو پس از فروپاشی TerraUSD بود. پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) که با جمع‌آوری سپرده‌های مشتریان که به دیگران وام داده بود تا بازدهی را به دست آورد، عمل می‌کرد، ماه گذشته برداشت‌ها و نقل و انتقالات حساب را به دلیل «شرایط شدید بازار» متوقف کرد. سلسیوس گفت که مشتریان در طول مکث “پاداش دریافت می کنند”، اگرچه دریافت هر گونه سودی در ارز دیجیتال نگهداری شده در حال حاضر به نظر می رسد آرزویی است.

سلسیوس 100000 طلبکار دارد که می تواند شامل مشتریان در کنار کسب و کارها شود. CNBC گزارش می دهد که بزرگترین ادعای بدون وثیقه آن 81 میلیون دلار از صندوق فاروس مستقر در جزیره کیمن است و 12 میلیون دلار وام بدون وثیقه به Alameda Research بدهکار است.

اعضای کمیته ویژه هیأت مدیره در بیانیه ای مبنی بر اینکه برای فصل 11 حمایت از ورشکستگی تشکیل داده است، می گویند: «پرونده امروز به دنبال تصمیم دشوار اما ضروری سلسیوس در ماه گذشته برای توقف برداشت، سوآپ و نقل و انتقالات بر روی پلت فرم خود به کسب و کار خود را تثبیت کند و از مشتریان خود محافظت کند.”

نگرانی مشتریان این است که ممکن است به دلیل ورشکستگی پول خود را پس نگیرند. شرایط و ضوابط سلسیوس بیان می‌کند که روند ورشکستگی می‌تواند منجر به «از بین رفتن کل دارایی‌های دیجیتال» شود، اگرچه شرکت در حال حاضر به جای انحلال به دنبال بازسازی است.

چه اتفاقی افتاده؟ شبکه سلسیوس، یکی از بزرگ‌ترین وام دهندگان ارزهای دیجیتال، یک ماه پس از تعلیق تمام برداشت‌ها، مبادله‌ها و نقل و انتقالات بین حساب‌های ۱.۷ میلیون مشتری خود به دلیل «شرایط شدید بازار»، درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ داده است. آخرین رویداد یک علامت سوال بر جای گذاشته است که آیا کاربران هرگز می توانند به پولی که در پلتفرم بسته اند دسترسی داشته باشند یا خیر.

بخونید:  آیا این اولین عکس‌های یک Nvidia Titan RTX Ada با چهار اسلات، ۸۰۰ وات است؟

بدون وقفه، تسریع برداشت‌ها به مشتریان خاصی اجازه می‌داد – آنهایی که برای اولین بار اقدام می‌کردند – به طور کامل دستمزد دریافت کنند در حالی که دیگران را پشت سر می‌گذاشتند تا قبل از دریافت، منتظر باشند تا ارزش سلسیوس از فعالیت‌های استقرار دارایی غیر نقدشونده یا بلندمدت برداشت شود. بهبودی.”

مدیرعامل الکس ماشینسکی گفت: “ما این را به عنوان یک لحظه تعیین کننده خواهیم دید که در آن اقدام با عزم و اطمینان به جامعه خدمت کرده و آینده شرکت را تقویت می کند.” تصور اینکه بسیاری از مشتریانی که پس انداز زندگی خود را به سلسیوس سپرده اند، با این جمله موافق باشند، سخت است.منبع

این شرکت می‌گوید که ۱۶۷ میلیون دلار پول نقد برای تامین نقدینگی برای پشتیبانی از عملیات‌های خاص در طول فرآیند بازسازی در اختیار دارد، در حالی که دارایی‌ها و بدهی‌های تخمینی آن بین ۱ تا ۱۰ میلیارد دلار به‌صورت تلفیقی فهرست شده است. در حال حاضر درخواستی از مرجع برای اجازه برداشت مشتری نمی کند.