وب‌کم Dell Pro 2K دارای میکروفون کاهش نویز و قیمت مقرون به صرفه‌تر است.

دل به تازگی وب‌کم جدیدی منتشر کرده است که در اصل برادر کوچک‌تر از مدل ۲۰۰ دلاری UltraSharp 4K سال گذشته خود است. اگر به 4K نیاز ندارید و می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، Pro 2K WB5023 با قیمت 135 دلار می تواند گزینه خوبی باشد.

در حالی که وب‌کم جدیدتر عملکرد HDR همپوشانی دیجیتالی پیشرو خود را برای بهبود نوردهی خودکار و تصحیح نور حفظ می‌کند، اما این ویژگی را فقط در 1080p دارد. کاربرانی که نگران FOV هستند باید توجه داشته باشند که Pro 2K گزینه 90 درجه UltraSharp را از دست می دهد و فقط حالت های 65 و 70 درجه را حفظ می کند. علاوه بر این، حداکثر سطح زوم آن تنها 4 برابر است در حالی که مدل پرچمدار آن 5 برابر است.

مدل جدید در مقایسه با مدل رده بالای دل، چند فداکاری قابل توجه انجام می دهد. اول کاهش واضح حداکثر وضوح از 4K به 2K (2560 x 1440 پیکسل، AKA QHD) است. هر دو مدل فقط می‌توانند با رزولوشن بالا با نرخ 30 فریم در ثانیه پخش شوند، اما می‌توانند به 60 فریم در ثانیه در 1080p یا 720p برسند.

مصالحه نهایی و بسیار کوچکتر این است که تنها اتصال USB Pro 2K استاندارد USB-A است، در حالی که نسل قبلی آن با یک آداپتور USB-C به USB-A قابل جدا شدن عرضه می شود. خریداران حرفه ای که از اتصالات USB-C استفاده می کنند باید به خاطر داشته باشند که یک مبدل جداگانه خریداری کنند.

با وجود قیمت پایین تر، وب کم جدید دل یک میکروفون کاهش نویز یکپارچه اضافه می کند تا اطمینان حاصل شود که گفتار شما واضح است. بدون شک بزرگترین علامت در برابر مدل 4K عدم وجود میکروفون آن است.

مدل جدیدتر 3DNR موقت و 2DNR کاهش نویز فضایی را برای حذف دانه‌بندی و تاری حرکت حفظ می‌کند. قاب‌بندی خودکار، که به جای حرکت فیزیکی دوربین، میدان دید را حرکت می‌دهد و بزرگ‌نمایی می‌کند، همراه با پوشش مغناطیسی حریم خصوصی برای لنز نیز دست نخورده است.

خط پایین: دل تابستان گذشته وب‌کم 4K پرچم‌دار خود را با استقبال نسبتاً خوبی عرضه کرد. منتقدان طراحی فیزیکی، کیفیت تصویر و گزینه 60 فریم بر ثانیه آن را تحسین کردند. مدل ارزان‌تر امسال ممکن است تصویربرداری 4K را قربانی کند، اما حذف اولیه قبلی خود را اصلاح می‌کند.

هر دو دوربین با نرم افزارهایی مانند Skype for Business، Google Hangouts، Cisco Webex، FaceTime، Slack، GoToMeeting، BlueJeans، Google Meet و Lifesize کار می کنند. آنها با macOS و همچنین ویندوز سازگار هستند، اما نرم افزار Dell Peripheral Manager یکپارچه فقط برای ویندوز است.منبع