وسترن دیجیتال امیدوار است که درایوهای HAMR را ظرف 1.5 سال آینده عرضه کند

جابر همچنین تاکید کرد که مهندسان وسترن دیجیتال کارهای تحقیق و توسعه زیادی را در مورد درایوهای HAMR انجام داده‌اند و می‌خواهند قبل از اینکه درایوها در آینده نزدیک به دست مصرف‌کنندگان برسند، مطمئن باشند که محصولات قابل اعتماد هستند.

اخیراً، ما اعلامیه سیگیت در مورد انتشار قریب الوقوع هارد دیسک های ضبط مغناطیسی جدید با کمک گرما (HAMR) را پوشش دادیم. این افشاگری به دلیل تایید عرضه هارد دیسک های ۳۲ ترابایتی درجه مصرف کننده در اواخر امسال به دست خریداران هیجان زده شد. با این حال، این موضوع باعث شد دیگران در مورد آنچه که وسترن دیجیتال، مسلماً بزرگترین رقیب سیگیت، در آستین دارد، کنجکاو شوند.

به طور کلی، سال‌های آینده می‌تواند زمان خوبی برای کسانی باشد که صرفاً بیشترین فضای ذخیره‌سازی ممکن را می‌خواهند، چه برای ذخیره‌سازی بازی‌ها، فیلم‌ها یا عکس‌های 200 مگاپیکسلی. حتی بهتر از آن، استفاده از فناوری وسترن دیجیتال و سیگیت به این معنی است که ممکن است شاهد رقابتی در بازار باشیم که احتمالاً منجر به کاهش سریع‌تر قیمت‌ها از حد انتظار می‌شود.منبع

این ظرفیت بشقاب را می توان در درایوهای HAMR تقریباً دو برابر کرد، با وسترن دیجیتال امیدوار است که در نهایت بتواند تا 2 ترابایت در هر اینچ مربع را در یک بشقاب فشرده کند. این می تواند منجر به درایوهای HAMR وسترن دیجیتال با ظرفیت ذخیره سازی 50 ترابایت یا حتی بیشتر در جاده شود. با این حال، سال ها طول کشید تا وسترن دیجیتال با فناوری ePMR به 22 ترابایت برسد، بنابراین ممکن است مدتی منتظر درایوهای سخت مصرف کننده 50+ ترابایت باشیم.

بخونید:  اینتل می‌گوید پردازنده‌های Raptor Lake شامل تراشه‌های 6 گیگاهرتز هستند و رکورد جهانی 8 گیگاهرتز را ثبت کرده‌اند.

نقشه راه منتشر شده توسط وسترن دیجیتال ممکن است سرنخ هایی برای ظرفیت های بالقوه از اولین نوسانات این شرکت به بازار HAMR ارائه دهد. در حال حاضر، درایو وسترن دیجیتال با بالاترین ظرفیت، 22 ترابایت است و از فناوری ضبط مغناطیسی عمود بر هم با کمک انرژی (ePMR) خود استفاده می کند. بشقاب های با استفاده از ePMR می توانند تا 1.1 ترابایت در هر اینچ مربع را نگه دارند.

برای سال‌ها، وسترن دیجیتال در استفاده از HAMR به عنوان روش خود برای تولید هارد دیسک‌های با ظرفیت بالا مردد بود. در عوض، وسترن دیجیتال در ابتدا تصمیم گرفت از ضبط مغناطیسی به کمک مایکروویو (MAMR) برای توسعه درایوهای خود استفاده کند. با این حال، پس از سال ها طعنه و هیاهو، وسترن دیجیتال بی سر و صدا از MAMR فاصله گرفت و شروع به استفاده از HAMR در تولید خود کرد.

در طی کنفرانس اخیر، ویسام جابر، مدیر مالی و معاون اجرایی وسترن دیجیتال، در مورد نقشه راه شرکت در مورد درایوهای HAMR سوال شد. جابر اظهار داشت: “من فکر می کنم ما احتمالاً در سمت HAMR هستیم، احتمالاً یک سال تا 1.5 سال به علاوه تا رسیدن به تولید حجمی فاصله داریم.”

آینده نگر: در عصری که بازی‌ها بزرگ‌تر از همیشه هستند، محتوای 4K به راحتی در دسترس است و تلفن‌های ما با کیفیت 8K ضبط می‌کنند، ذخیره‌سازی با ظرفیت بالا ضروری است. وسترن دیجیتال قصد دارد کلاه خود را وارد بازار هارد دیسک های با ظرفیت بالا کند و قصد خود را برای عرضه درایوهای HAMR ظرف 18 ماه اعلام کند.

بخونید:  مونتانا TikTok را برای همه ساکنان این ایالت ممنوع کرده است