وکلای آمازون فکر نمی کنند که مدیران عامل سابق و فعلی باید در تحقیقات FTC شهادت دهند

سال گذشته، آمازون درخواستی را ارائه کرد و از لینا خان، رئیس جدید FTC درخواست کرد که خود را از هرگونه رسیدگی علیه آمازون به این دلیل که مغرضانه است و به دنبال فروپاشی شرکتی است که به‌عنوان یک انحصار در نظر می‌گیرد، کنار بگذارد. آن دادخواست رد شد.منبع

در متن: بر کسی پوشیده نیست که لنا خان، رئیس FTC، آمازون را دوست ندارد. مقاله آکادمیک او “پارادوکس ضد انحصار آمازون” کاملاً روشن می کند که او این شرکت را یک انحصار یا حداقل یک شکست بالقوه ضد تراست می داند. آمازون در موارد متعدد موضع او را مورد اعتراض قرار داده است. آخرین مشاجره حقوقی آن نشان می‌دهد که ارائه اسناد CID به مدیران اجرایی و درخواست‌های او برای جلسات انفرادی چیزی جز “آزار و اذیت سنگین” در تحقیقات گسترده “بدون پایان” FTC در مورد Amazon Prime نیست.

باید دید که آیا درخواست ابطال موافقت خواهد شد یا خیر. این چالش‌ها در موقعیت‌هایی مانند این امری عادی هستند و اغلب فقط زمان بیشتری برای آماده شدن برای متهم می‌گیرند.

این سند به جزئیات نمی‌پردازد، اما بلومبرگ خاطرنشان می‌کند که تحقیقات در مارس 2021 آغاز شد، زمانی که FTC شروع به بررسی فرآیندهای ثبت نام و لغو برای Amazon Prime کرد. سپس در ژوئن 2022، تحقیقات را گسترش داد تا شامل پنج سرویس اشتراک نامرتبط شود که یکی از آنها توسط یک ارائه دهنده شخص ثالث اداره می شود اما از طریق آمازون تسهیل می شود.

دامنه گسترده و پیچیدگی تحقیقات تیم حقوقی را به این نتیجه رساند که هیچ شاهدی نمی تواند به طور منطقی برای کمک به روند کشف در جلسات انفرادی آماده باشد. بنابراین، CIDهای FTC فقط به عنوان آزار و اذیت کارکنان است.

بخونید:  برنامه‌های چینی مملو از بدافزار در فروشگاه App Mac یافت شدند

“CID ژوئن 2022 غیرقابل اجرا و غیرمنصفانه است، و منعکس کننده کمتر تلاش مسئولانه برای جمع آوری حقایق در مورد انواع برنامه های اشتراک طولانی مدت و بسیار محبوب است تا تلاش یک طرفه برای وادار کردن آمازون برای برآورده کردن خواسته های غیرممکن.” وکلا گفتند. “CID ژوئن 2022 فراتر از ثبت نام و لغو Prime است و حداقل پنج برنامه اشتراک اضافی را شامل می شود که هر کدام حقایق، تاریخچه و پرسنل منحصر به فرد خود را دارند.”

«تقاضای کارکنان مبنی بر شهادت آقای بزوس و آقای جاسی در یک IH (جلسه انفرادی) در مورد فهرستی باز از موضوعاتی که در مورد آنها هیچ دانش منحصر به فردی ندارند، به شدت غیرمنطقی، بی‌رویه سنگین و محاسبه شده است که هدف دیگری جز این ندارد. در این پرونده آمده است که مدیران عالی رتبه آمازون را مورد آزار و اذیت قرار دهد و در عملیات تجاری آن اختلال ایجاد کند.

علاوه بر این، مشاور آمازون احساس می‌کند که فهرست سؤالات «باز» CID به خوبی خارج از محدوده تحقیقات است.

این پیشنهاد به دنبال لغو یا محدود کردن “CID های فردی” است. آمازون احساس می کند که برگزاری جلسات انفرادی (IHs) برای هر یک از مدیران غیرضروری است و برای فرآیند کشف مفید نخواهد بود. وکلا ادعا می کنند که بزوس و جاسی “دانش منحصر به فردی” در مورد مسائل در دست ندارند. به این معنا که FTC هیچ اطلاعات مفیدی از آنها دریافت نمی کند که نتواند از سایر پرسنل یا بخش های آمازون جمع آوری کند.

بخونید:  گوگل استخدام را کند می کند زیرا شرکت های بیشتری در مورد اقتصاد نگران هستند

این هفته کمیسیون تجارت فدرال (FTC) پرونده ای را در 5 آگوست توسط آمازون منتشر کرد که به نظر می رسد جف بزوس، مدیر عامل سابق و اندی جاسی، مدیر عامل فعلی را از ارائه شهادت در تحقیقات معذور کند. تیم حقوقی این تحقیقات را «سرسخت» می‌خواند و می‌گوید که درخواست‌های تحقیقاتی مدنی (CID) ارائه شده به بزوس و جاسی برای آزار و اذیت مدیران اجرایی بوده است.