ویلسون از بسکتبال پرینت سه بعدی “بدون هوا” رونمایی کرد که تقریباً مطابق با استانداردهای مقررات NBA است.

برای تقریباً 40 سال، اسپالدینگ توپ‌های استاندارد بسکتبال را در اختیار انجمن ملی بسکتبال قرار داد. در سال 2021، آن قرارداد به پایان رسید و NBA قراردادی چند ساله با ویلسون امضا کرد تا توپ‌های رسمی NBA را ارائه کند.

مشخص نیست که آیا این به دستور NBA بوده است، اما بخش تحقیق و توسعه ویلسون بلافاصله کار بر روی توسعه نوع جدیدی از بسکتبال را آغاز کرد. چیزی که به دست آمد یک کره توخالی شبیه لانه زنبوری است که نیازی به باد کردن ندارد. در حالی که توپ دارای درزهایی شبیه به یک بسکتبال منظم است، پانل ها با سوراخ هایی پر شده اند.

چه اتفاقی افتاده؟ شرکت تجهیزات ورزشی ویلسون بسکتبال را دوباره اختراع کرده است. اخیراً یک نمونه اولیه با فناوری پیشرفته ساخته است که برای پرش نیازی به هوا ندارد. به اصطلاح “نمونه اولیه بدون هوا” اولین نوآوری بسکتبال از زمانی است که سرمربی بسکتبال دانشگاه باتلر، تونی هینکل، اسپالدینگ را مجبور کرد تا در سال 1957 شروع به ساخت توپ های بسکتبال نارنجی رنگی کند.

جان واکر، مدیر توسعه کسب و کار EOS گفت: «تولید افزودنی انتخاب مناسبی برای نمونه اولیه بدون هوا بود، زیرا … این به معنای واقعی کلمه تنها فناوری روی زمین است که می تواند این مفهوم را زنده کند.

بر خلاف پرینترهای سه بعدی سنتی که یک ماده را لایه به لایه روی هم قرار می دهند، چاپگرهای EOS گرد و غباری از رزین نیروزا را روی آن قرار می دهند و آن را در نقاط طراحی با لیزر ذوب می کنند. پردازش نهایی شامل مهر و موم کردن پودر، سیاه کردن توپ سفید و حک کردن آرم NBA و ویلسون روی سطح آن بود.

بخونید:  هتل ها برای مقابله با کمبود نیروی کار به اتوماسیون روی می آورند

ویلسون نمونه اولیه بدون هوا را به مرکز آزمایش NBA خود فرستاد، که آن را تحت “تست دقیق” قرار داد تا از عملکرد آن اطمینان حاصل شود. محصول نهایی تقریباً همان وزن، اندازه و جهش یک توپ NBA تنظیم شده (7.5-8.5 psi) را دارد. اثبات مفهوم سپس در طول مسابقه اسلم دانک بازی ستاره های NBA 2023 که توسط پاور فوروارد هیوستون راکتز، کی جی مارتین (در بالا) معرفی شد، ظاهر شد.

شرکت تجهیزات ورزشی ویلسون بسکتبال را دوباره اختراع کرده است. اخیراً یک نمونه اولیه با فناوری پیشرفته ساخته است که برای پرش نیازی به هوا ندارد. به اصطلاح “نمونه اولیه بدون هوا” اولین نوآوری بسکتبال از زمانی است که سرمربی بسکتبال دانشگاه باتلر، تونی هینکل، اسپالدینگ را مجبور کرد تا در سال 1957 شروع به ساخت توپ های بسکتبال نارنجی رنگی کند.

باب تورمن، معاون نوآوری ویلسون، گفت که ویلسون و NBA برنامه‌ای فوری برای تغییر مقررات فعلی برای اجازه استفاده از توپ جدید ندارند. در حال حاضر، نمونه اولیه بدون هوا یک نمونه منحصر به فرد است که ممکن است در سطح مصرف کننده عرضه شود یا نباشد.

تورمن گفت: «این تنها یک نقطه در مسیر توسعه است، اما ما واقعاً از اولین قدمی که در اینجا داریم هیجان زده هستیم. این همان چیزی است که ما به آن «یک» می گوییم. می‌دانید، اساساً، بیایید یکی بسازیم و اجازه دهیم مردم از آن لذت ببرند – و بفهمیم که در آینده باید کجا حرکت کنیم.”منبع

ویلسون نمونه اولیه Airless را بر روی یک سیستم CAD طراحی کرد و سپس آن را به یک فایل چاپگر سه بعدی ترجمه کرد. توپ به انواع بسیار خاصی از پلیمرها نیاز داشت تا جهش مناسبی به آن بدهد، بنابراین پرونده را به یک ابزار چاپ سه بعدی صنعتی به نام EOS داد که معمولاً با صنایع هوافضا، خودروسازی و تجهیزات پزشکی قرارداد دارد. این شرکت در فرآیندی به نام پرینت سه بعدی افزودنی تخصص دارد. این تکنیک جزئیات بسیار دقیق تری را (در بالا) امکان پذیر می کند.

بخونید:  مایکروسافت طرح Xbox Game Pass Friends & Family را تایید کرد و قیمت آن را فاش کرد