ویندوز 11 در شرف پذیرش گسترده تری توسط شرکت ها است


در متن: پذیرش جهانی ویندوز 11 هیچ رکورد سرعتی را ثبت نکرده است، به خصوص در بخش سازمانی، که از لحاظ تاریخی کندترین منطقه برای پذیرش آخرین سیستم عامل های ردموند بوده است. با این حال، طبق یک گزارش جدید، این امر در آینده تغییر خواهد کرد و بسیاری از شرکت‌ها اکنون به آهستگی به ویندوز 11 تغییر می‌دهند.

همانطور که توسط The Register گزارش شده است، سرویس تجزیه و تحلیل وب Statcounter که کد رهگیری را روی 1.5 میلیون وب سایت نصب کرده است، اعلام کرد که ویندوز 11 در ماه دسامبر بر روی 16.93 درصد رایانه های شخصی جهانی اجرا می شود. این رقم در ماه نوامبر 16.12 درصد و در اکتبر 15.44 درصد بود، بنابراین در حال افزایش است، البته به آرامی. در همین حال، ویندوز 10 در ماه دسامبر بر روی 68.01 درصد از ماشین ها نصب شده است.

منبع: StatCounter Global Stats – سهم بازار نسخه ویندوز

استیو کلینهانس، معاون پژوهشی زیرساخت و عملیات محیط کار دیجیتال در گارتنر، شرکت تحقیقاتی بازار که گزارش‌های آن به طور مرتب در این سایت منتشر می‌شود، به The Reg گفت که اعداد ویندوز 11 تقریباً همان چیزی است که او در این مرحله انتظار دارد.

Kleynhans اضافه می کند که بسیاری از کسب و کارها قبل از ارتقای سیستم های خود منتظر اولین به روز رسانی اصلی ویندوز 11 بوده اند. این با عرضه 22H2 در ماه سپتامبر آغاز شد و ویژگی های جدید و طبق معمول چند مشکل را به همراه داشت.

«بسیاری از سازمان‌ها در حال راه‌اندازی آزمایشی هستند [for Windows 11] در این ماه، و برنامه ریزی برای انتقال خریدهای جدید به Win 11 در چند ماه آینده پس از اینکه راحت شدند. به‌روزرسانی سیستم‌های موجود احتمالاً بیشتر طول می‌کشد، زیرا تا اواخر سال 2024 که پایان عمر Win 10 آغاز می‌شود، واقعاً نیازی بزرگ وجود ندارد.»

مایکروسافت قبلاً گفته بود که حداقل یک کانال نیمه سالانه ویندوز 10 را تا 14 اکتبر 2025 پشتیبانی می کند، همان تاریخی که Windows 10 Home و Pro بازنشسته می شوند. اما، همانطور که در مورد ویندوز 7 وجود دارد، انتظار می‌رود که برخی از شرکت‌ها برای پشتیبانی گسترده هزینه کنند – در مورد ویندوز 7 پرو، این مبلغ در نهایت به 200 دلار در هر دستگاه در سال رسید.

ویندوز 11 راه اندازی دشواری داشت، بیشتر به دلیل نیازهای سخت افزاری که خواستار وجود ماژول پلتفرم قابل اعتماد (TPM) 2.0 است. راه‌حل‌هایی وجود دارد، اما محدودیت‌های CPU برای بسیاری از مشاغلی که از رایانه‌های شخصی قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، مشکل است.

با وجود بازخورد اولیه، به نظر می رسد که گیمرهای بیشتری از ویندوز 11 نیز استقبال می کنند. آخرین سیستم عامل به کاهش سهم ویندوز 10 در نظرسنجی Steam ادامه می دهد، جایی که Win 11 اکنون 28.42٪ سهم کاربر را در اختیار دارد. و در ماه اکتبر، رئیس مایکروسافت، ساتیا نادلا، ادعا کرد که این سیستم عامل شاهد پذیرش گسترده‌تری توسط سازمان‌ها بوده است.منبع