ویژگی آتی Google Chrome به حفظ عمر باتری با بسیاری از برگه‌های باز کمک می‌کند

در حال حاضر، کروم فقط به صفحات وب اجازه می دهد تا کد جاوا اسکریپت را یک بار در دقیقه پس از اینکه بیش از پنج دقیقه با آنها تعامل نداشتید، اجرا کنند و اساساً برگه های غیرفعال را به خواب می روند.

این بهبود به این معنی نیست که عمر باتری 10 درصد افزایش پیدا می کند، زیرا CPU تنها کسری از کل مصرف انرژی یک سیستم است. با این وجود، بسته به تعداد برگه هایی که باز نگه می دارید و وب سایت هایی با کدگذاری ناکارآمد که بازدید می کنید، ممکن است همچنان تفاوت قابل توجهی ایجاد کند.

این ویژگی باید چند ماه دیگر برای کاربران کروم در همه پلتفرم‌ها از جمله ویندوز، سیستم عامل کروم، لینوکس، macOS و اندروید ارائه شود. سایر مرورگرهای مبتنی بر Chromium، مانند Microsoft Edge و Opera نیز ممکن است تغییر را اعمال کنند، به ویژه با توجه به اینکه Edge قبلاً یک حالت کارآمدی دارد که به طور مشابه کار می کند.منبع

گوگل کروم تا حد زیادی محبوب ترین مرورگر وب در سراسر جهان است، اگرچه در مصرف منابع سیستم نیز شهرت دارد. این ممکن است به زودی تا حدودی تغییر کند، زیرا شرکت در حال آزمایش ویژگی جدیدی است که عمر باتری را برای کاربران کروم در تمام پلتفرم‌هایی که دوست دارند بسیاری از برگه‌ها را باز نگه دارند، بهبود می‌بخشد.

درباره Chromebooks پرچم جدیدی به نام “سریع فشار دادن تایمر فشرده صفحات پس‌زمینه بارگیری شده” در سیستم عامل Chrome 105 (کانال توسعه‌دهنده) مشاهده شد. این ویژگی مهلت پنج دقیقه ای پیش فرض را به تنها 10 ثانیه تغییر می دهد و ظاهراً زمان CPU را حدود 10 درصد بهبود می بخشد.

به طور خلاصه: گوگل کروم ممکن است به زودی به یک کارایی کمتر تبدیل شود، به خصوص اگر بسیاری از تب ها را در پس زمینه باز نگه دارید. یکی از ویژگی‌هایی که اخیراً در ساخت توسعه‌دهنده کشف شده است، عمر باتری دستگاه‌های تلفن همراه را بهبود می‌بخشد و شاید حتی عملکرد را در رایانه‌های شخصی پایین‌رده قدیمی افزایش دهد.