ویژگی آزمایشی ویندوز 11 سردرد انتقال داده ها از یک رایانه به رایانه دیگر را کاهش می دهد


در متن: یکی از مزایایی که macOS همیشه نسبت به ویندوز داشته است، فرآیند انتقال داده است. کاربران مک می توانند کامپیوتر قدیمی خود را در عرض چند دقیقه بدون ذخیره و بازیابی نسخه پشتیبان به سخت افزار جدید شبیه سازی کنند. رفتن از حالت کاملاً جدید به کسب و کار معمولی در مک به سادگی انجام تنظیمات اولیه، اتصال هر دو رایانه به یک شبکه و سپس اجرای «دستیار مهاجرت» است.

مایکروسافت اکنون در حال کار بر روی آوردن یک ویژگی تا حدودی مشابه به ویندوز 11 است. در طی سخنرانی اصلی Microsoft Build در روز سه شنبه اعلام شد، “Restore Apps” قصد دارد تنظیمات را از یک رایانه به رایانه دیگر منتقل کند. این نرم افزار به طور خودکار انتقال برنامه ها، نمادهای دسکتاپ، برنامه های نوار وظیفه پین ​​شده و موارد دیگر را کنترل می کند. البته، این ویژگی اختیاری است، بنابراین راه‌اندازی و پیکربندی دستی رایانه شخصی جدید از جدول خارج نمی‌شود.

راه‌اندازی رایانه شخصی جدید با Restore Apps را می‌توان در یک حساب محلی انجام داد، اما مایکروسافت توصیه می‌کند برای «بهترین نتایج» وارد حساب کاربری MS شوید. به عنوان مثال، بازیابی محلی تنها چند مکالمه گپ بینگ را حفظ می کند، در حالی که ورود به حساب مایکروسافت اجازه می دهد تا همه 20 تعامل به رایانه شخصی جدید منتقل شوند.

اسناد، فایل‌ها و عکس‌ها نیز تا زمانی که در OneDrive پشتیبان‌گیری شوند، منتقل می‌شوند. اگر کاربران ترجیح می‌دهند از نو شروع کنند، می‌توانند به‌صورت اختیاری مهاجرت برنامه را خاموش کنند. این می تواند برای کسانی که تعداد زیادی برنامه استفاده نشده دارند مفید باشد. به هر حال، دانلود مجدد نرم افزار در حین حرکت آسان تر از صرف تمام روز برای حذف نصب چیزی است که دیگر به آن نیاز ندارید.

بخونید:  مک بوک ایر آینده، شامل مدل جدید 15 اینچی، گفته می شود که دارای تراشه 8 هسته ای M3 است.

ممکن است مدتی طول بکشد تا کاربران بتوانند از Restore Apps استفاده کنند. این ویژگی به تازگی وارد نسخه بتا شده است و مایکروسافت از امروز آن را برای Windows Insiders عرضه می کند. هیچ تضمینی وجود ندارد که یک نسخه کامل را ببیند. مانند همیشه، ویژگی های آزمایشی در معرض تغییر و لغو هستند.

با این حال، به نظر می رسد شانس این که یک راه اندازی کامل را ببیند بسیار محتمل است. اینسایدرها احتمالاً از هر ویژگی که نصب ویندوز را آسان‌تر می‌کند، حمایت خواهند کرد.منبع