ویژگی جدید پوشاندن تلفن فایرفاکس شماره شما را از هرزنامه ها دور نگه می دارد

تمام جزئیات مربوط به تلفن و ویژگی های پوشاندن ایمیل را در وب سایت فایرفاکس رله بررسی کنید.منبع

مهمترین عنصر این ویژگی این است که شما هرگز مجبور نیستید شماره واقعی خود را اعلام کنید و در معرض خطر قرار گرفتن هرزنامه یا دزدیده شدن آن در یکی از هک های بزرگی که این روزها رخ می دهد، باشید. و نیازی به دانلود اپلیکیشن برای گوشی خود نیز نیست.

به طور خلاصه: بسیاری از مردم شماره تلفن خود را از طریق فرم‌های آنلاین بدون در نظر گرفتن اینکه شرکت‌ها با آنها چه خواهند کرد، ارائه می‌دهند، تنها پس از بمباران پیام‌های هرزنامه، فروشندگان و تماس‌گیرندگان خودکار از تصمیم خود پشیمان می‌شوند. اما یک سرویس جدید از فایرفاکس به شما کمک می کند از این مزاحمت ها جلوگیری کنید و از حریم خصوصی خود با ایجاد نام مستعار شماره تلفن مجازی محافظت کنید.

بر خلاف پوشاندن ایمیل فایرفاکس، ویژگی شماره تلفن یک ردیف رایگان ندارد. هزینه آن 4.99 دلار در ماه یا 3.99 دلار در صورت پرداخت سالانه است، اگرچه محصول Relay ایمیل را نیز در قیمت دریافت می کنید. محدودیت‌هایی وجود دارد: کاربران 50 دقیقه تماس ورودی و 75 پیام متنی در ماه دریافت می‌کنند و نمی‌توانند تماس‌های خروجی برقرار کنند یا به شخص خاصی (فقط آخرین فرستنده) پیام ارسال کنند، اما این ویژگی‌ها می‌توانند در آینده ارائه شوند. این فقط در ایالات متحده و کانادا نیز موجود است.

این ویژگی اعدادی شبیه به شما ارائه می دهد که عدد واقعی را پنهان می کنند. تماس‌ها و پیامک‌های شماره جدید به تلفن شما ارسال می‌شود، اما می‌توانید همه چیزهایی که ماسک دریافت می‌کند یا فقط مخاطبین خاص را مسدود کنید. همچنین می توانید مستقیماً به آخرین فرستنده متن پاسخ دهید، که می تواند برای اهداف تأیید مفید باشد.

بخونید:  کره جنوبی از اپل و گوگل در مورد قانون جدید پرداخت درون برنامه ای تحقیق می کند

ویژگی جدید پوشاندن گوشی فایرفاکس Relay اساساً برای مواقعی طراحی شده است که در برنامه‌های وفاداری ثبت‌نام می‌کنید، یک رزرو رستوران رزرو می‌کنید، یا خریدهایی انجام می‌دهید که به شماره تلفن شما نیاز دارد با شرکت‌هایی که مشکوک به استفاده از آن برای بازاریابی یا فروش آن به دیگران هستند. نهادهایی برای همین هدف

این سرویس مبتنی بر محصول موجود Firefox Relay مرورگر است که با دادن آدرس‌های ایمیل مجازی، صندوق ورودی کاربران را با پیام‌های ناخواسته غرق نمی‌کند. تونی آمارال سینوتو، مدیر محصول موزیلا می نویسد که از زمان راه اندازی در سال 2020، بیش از 1.3 میلیون ایمیل ناخواسته را مسدود کرده است.