پارلر می گوید کانیه وست دیگر شرکت را نمی خرد


چه اتفاقی افتاده؟ همه هرج و مرج فعلی در توییتر به این معنی است که این روزها به ندرت از تیتر خبرها خارج می شود، اما اکنون یک پلتفرم رسانه اجتماعی جایگزین در حال خبرسازی است. پارلر، که مدت‌ها خود را به عنوان نسخه‌ای از توییتر بدون سانسور معرفی کرده بود، دیگر توسط Ye، که با نام کانیه وست نیز شناخته می‌شود، خریداری نمی‌شود.

شرکت مادر پارلر پارلمانت تکنولوژی در اکتبر گفت که توافقی اصولی برای این نوازنده امضا کرده است تا “پلتفرم پیشگامانه غیرقابل لغو آزادی بیان” را به مبلغی نامشخص به دست آورد. انتظار می رفت این قرارداد در سه ماهه چهارم سال 2022 بسته شود، اما اکنون لغو شده است.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «Parlement Technologies تأیید کرده است که شرکت متقابلاً با Ye برای پایان دادن به قصد فروش Parler موافقت کرده است. این تصمیم به نفع هر دو طرف در اواسط نوامبر گرفته شد.»

به نظر نمی رسید پارلر از جنجال های پیرامون Ye پس از انتشار پست های یهودی ستیزانه او در اینستاگرام و توییتر منجر به محدود/تعلیق حساب هایش شد، که ممکن است باعث تصمیم او برای خرید شرکت رقیب شده باشد.

جالب اینجاست که خبر از هم پاشیدگی این معامله بلافاصله پس از آن منتشر شد که Ye در برنامه Infowars الکس جونز نظریه‌پرداز توطئه ظاهر شد و به مجری گفت: “من هیتلر را دوست دارم” و او “کلمه شیطان را در کنار نازی‌ها دوست ندارد.”

پارلر هرگز نگفت که آیا این اظهارنظرها تأثیری بر شکست معامله داشته است یا خیر – شرکت ادعا می کند که این تصمیم در اواسط نوامبر گرفته شده است. یکی از سخنگویان از “مشکلات تجاری اخیر و مداوم Ye’s” برای فروپاشی یاد کرد.

Ye، که در سال 2016 مبتلا به اختلال دوقطبی تشخیص داده شد، اخیرا توسط آدیداس کنار گذاشته شد، اقدامی که تخمین زده می‌شود دارایی خالص این خواننده رپ را از 1.9 میلیارد دلار به 400 میلیون دلار کاهش دهد. او همچنین توسط Gap، Balenciaga، CAA، و بسیاری دیگر کنار گذاشته شده است.

یک خریدار بالقوه ناشناس Parler به The Verge گفت که قیمت خرید این شرکت به شدت افزایش یافته است و آنها از اینکه تعداد کمی از افراد از این پلتفرم استفاده می کنند شوکه شده اند: به اندازه 50000 کاربر فعال روزانه.

پارلر می تواند ببیند که مخاطبانش حتی بیشتر کاهش می یابد زیرا ایلان ماسک اعتدال توییتر را کاهش می دهد و حساب های قبلاً ممنوع شده را بازیابی می کند. اتحادیه اروپا هشدار داده است که تبدیل توییتر به یک شبکه رایگان برای همه می تواند به ولادیمیر پوتین با گسترش تبلیغات روسیه در مورد جنگ اوکراین کمک کند.

منبع