پاسخ سامسونگ به جنجال اخیر دوربین ماه

به گفته سامسونگ، دوربین Ultra از چندین مدل هوش مصنوعی (AI) استفاده می کند که به کاربران امکان می دهد بهترین تصویر ممکن را دریافت کنند. اولین مورد Super Resolution است که با زوم 25 برابری شروع می شود. این ویژگی 10 عکس را به طور همزمان می گیرد و آنها را برای “از بین بردن نویز و افزایش وضوح و سایر جزئیات” ترکیب می کند.

بحث و جدل در مورد دوربین های سامسونگ و ویژگی Space Zoom ممکن است تا حدودی زیاد باشد – حداقل از دیدگاه این شرکت. سازندگان گوشی های هوشمند با استفاده از هوش مصنوعی در دوربین های خود غریبه نیستند. در این شرایط، سیستم سامسونگ صرفاً به کاربران اجازه می دهد تا تصویری عالی از ماه دور دست بگیرند، شاهکاری که چند سال پیش غیرممکن به نظر می رسید.منبع

در نهایت، این گوشی از تثبیت خودکار تصویر از طریق عملکرد “Zoom Lock” برای جلوگیری از تاری ناشی از حرکت استفاده می کند. توضیح سامسونگ در مورد استفاده از هوش مصنوعی بسیار توجیه‌پذیرتر از شایعاتی است که می‌گویند هوش مصنوعی این گوشی تصویری از ماه را روی تصویر اصلی اعمال کرده است.

Scene Optimizer یکی دیگر از هوش مصنوعی است که در این شرایط استفاده می شود. بدون توجه به فاز، تشخیص می دهد که آیا دوربین به سمت ماه نشانه رفته است یا خیر. سامسونگ این سیستم را با هزاران عکس از ماه آموزش داده است، بنابراین هنگامی که شی آشنا در شب را شناسایی می کند، جزئیات را بیشتر افزایش می دهد (در بالا). سومین مدل هوش مصنوعی نوردهی را به صورت خودکار تنظیم می کند تا از خشک شدن ناشی از کنتراست بالای ماه در برابر آسمان شب جلوگیری کند (در زیر).

در متن: سامسونگ اخیراً با بحث های قابل توجهی در مورد دوربین های سری گوشی های گلکسی خود روبرو شده است. آزمایش‌های اخیر با تصاویر ماه نشان داده است که دستگاه‌های این شرکت در حال انجام کارهای اضافی در زیر کاپوت هستند که منجر به انتشار گزارشی برای توضیح وضعیت توسط سامسونگ شد.

همانطور که اخیراً اشاره کردیم، Space Zoom به آن سادگی که سامسونگ ادعا می کند نیست. یکی از کاربران Reddit به نام “ibreakphotos” آزمایش‌های عمیقی انجام داد تا نشان دهد که سامسونگ در حال انجام کارهای اضافی در زیر کاپوت برای بهبود جزئیات در مورد تصاویری با کیفیت پایین و دانه‌دار است.

پس از چند روز بحث و جدل، سامسونگ یک پست وبلاگی منتشر کرد که در آن توضیح می‌داد پس از فعال کردن Space Zoom واقعاً در داخل دوربین چه اتفاقی می‌افتد.

سامسونگ اخیراً رونمایی از آخرین پرچمدار خود، گلکسی S23 را جشن گرفت. یکی از محبوب ترین ویژگی های دستگاه های جدید، دوربین فوق العاده 200 مگاپیکسلی در S23 Ultra است. Ultra همچنین از بزرگنمایی دیجیتال تا 100 برابر پشتیبانی می کند که سامسونگ به آن “Space Zoom” نامیده است.