پاناسونیک جانشین های Lumix S5 را با فوکوس خودکار تشخیص فاز معرفی کردمنبع

عملکرد جدید PDAF باید به دوربین ها کمک کند تا سوژه های متحرک را در تنظیمات نوری مختلف، حتی زمانی که چندین شی در کادر در حال حرکت هستند، بهتر ردیابی کنند. S5II و S5IIX این کار را با سیستم فوکوس خودکار هیبریدی فاز 779 نقطه فوکوس خودکار انجام می دهند.

به طور خلاصه: Lumix S5II و S5IIX جدید پاناسونیک در اکثر موارد شبیه به‌روزرسانی‌های متوسطی نسبت به S5 هستند. با این حال، آنها شامل ویژگی های جدید مهم برای کنترل حرکت، فیلم برداری و موقعیت های مختلف نور هستند. S5II در این ماه عرضه می شود و S5IIX در ماه مه وارد بازار می شود.

Lumix S5II قرار است تا پایان ژانویه با قیمت 2000 دلار وارد بازار شود. سپس Lumix S5IIX در ماه مه با 200 دلار اضافی عرضه می شود و شامل ضبط ویدیو و عملکردهای اتصال اضافی می شود. اینها شامل خروجی ویدیوی خام، فشرده سازی All-Intra، ضبط 800 مگابیت بر ثانیه بر روی یک SSD، و پخش زنده از طریق اینترنت سیمی و بی سیم است.

یک موتور تصویربرداری جدید به مدل های جدید Lumix گزینه های بیشتری برای ضبط ویدیو می دهد. اینها عبارتند از 4:2:0 10 بیتی 6K (3:2)، 5.9K (16:9)، 4:2:2 10 بیتی C4K/4K، C4K/4K در 48 فریم در ثانیه، و 1080p با سرعت 120 فریم در ثانیه. حالت‌های حرکت آهسته و سریع شامل C4K/4K با سرعت 48 فریم در ثانیه و 1080p با سرعت 1 تا 180 فریم در ثانیه است.

پاناسونیک این هفته در نمایشگاه CES از دو جانشین دوربین بدون آینه Lumix S5 خود رونمایی کرد. S5II و S5IIX فوکوس خودکار تشخیص فاز (PDAF) و یک موتور تصویربرداری جدید را برای بهبود عملکرد ویدیو معرفی می کنند.

بخونید:  مایکروسافت در حال ادغام Adobe Acrobat PDF Reader در Edge است

مدل‌های جدید همچنین نرخ فریم عکاسی پیاپی را به 9 فریم در ثانیه AFS مکانیکی، 7 فریم در ثانیه AFC و 30 فریم در ثانیه الکترونیکی افزایش می‌دهند. علاوه بر ISO بومی دوگانه خودکار Lumix S5، S5II و S5IIX حالت‌های دستی کم و زیاد را اضافه می‌کنند تا به کاربران کنترل بیشتری بر روی تنظیم نور بدهند. علاوه بر این، وضوح صفحه نمایش منظره یاب الکتریکی با نسبت بزرگنمایی 1.52x / 0.76x به 3680k افزایش یافته است.

با قدرتمندتر شدن دوربین های حرفه ای، گرمای بیش از حد به یک نگرانی تبدیل شده است که می تواند زمان ضبط مداوم فیلم را محدود کند. Lumix S5II و S5IIX با یک سیستم خنک کننده جدید که شامل فن و هیت سینک است، با این مشکل مقابله می کنند. پراکندگی حرارت بهبود یافته امکان ضبط نامحدود در حالت 4K 60 فریم بر ثانیه را فراهم می کند.

به‌روزرسانی میان‌افزار خروجی داده‌های خام، کامپوزیت نمایش زنده و ویژگی‌های بیشتری را به S5II اضافه می‌کند، در حالی که S5IIX با سیستم‌افزار به‌روزرسانی‌شده از پیش نصب شده ارائه می‌شود.