پتنت نشان می دهد که دل در حال آزمایش شارژ بی سیم معکوس روی لپ تاپ ها است

اگر هر یک از این سیستم ها عملی شود، می تواند منجر به اشغال پریزهای برق کمتری از شارژرها نسبت به راه حل های دیگر مانند پد شارژ شود. اپل تلاش خود را برای یک پد شارژ بزرگ – AirPower – در سال 2019 لغو کرد. در حال حاضر، این شرکت شارژر MagSafe و بسته باتری MagSafe را برای کسانی که به طول عمر بهتر در دستگاه های خود نیاز دارند ارائه می دهد.

اپل حق اختراع خود را برای استفاده از سطوح لپ تاپ برای شارژ دستگاه های قابل حمل کشف کرده است. این سیستم شامل قرار دادن دستگاه ها در بالای لوازم جانبی متصل به لپ تاپ است که برق القایی را تامین می کند.

تصاویر زیر از درخواست ثبت اختراع Dell در ایالات متحده 20220239124 گرفته شده است که هفته گذشته منتشر شد و یک گیره شارژ بی سیم را نشان می دهد که با استفاده از آهنربا و اتصال خروجی برق روی لپ تاپ به لپ تاپ درست زیر صفحه کلید متصل می شود.

شرکت های دیگر در حال آزمایش روش های مختلف شارژ بی سیم هستند. شارژر 40 دلاری Ikea زیر یک میز یا میز قرار می گیرد و دستگاه ها را شارژ می کند. اگرچه این سیستم کمتر قابل توجه است، اما همچنان به کابل نیاز دارد. استارت آپی به نام Wi-Charge در حال توسعه یک سیستم مبتنی بر IR است که در آن یک شارژر متصل به یک پریز برق را مستقیماً به دستگاه ها ارسال می کند. به نظر می رسد این راه حل همه کاره است، اما نمی تواند وات کافی برای شارژ کامل یک تلفن ارائه دهد.منبع

دستگاه هایی مانند گوشی های هوشمند در بالای گیره ای قرار می گیرند که از یک سیم پیچ شارژ و یک صفحه فریت تشکیل شده است.

در حالی که احتمالاً یک گیره فقط می‌تواند دستگاه‌ها را زمانی که لپ‌تاپ باز است شارژ کند، مفهوم اپل همچنین به مک‌بوک‌ها اجازه می‌دهد آنها را در حالت بسته شارژ کنند و سطح وسیع‌تری را برای دستگاه‌های بیشتر ارائه می‌دهد. با این حال، ایده دل برای یک گیره جداگانه می تواند ارزان تر باشد زیرا می تواند به لپ تاپ های مختلف متصل شود.

آینده نگر: یکی از روش‌های جدید بالقوه برای شارژ کردن تلفن یا سایر دستگاه‌های قابل حمل می‌تواند این باشد که آنها را روی لپ‌تاپ خود قرار دهید. اپل سال هاست که در حال بررسی این راه حل است و پتنت اخیر نشان می دهد که Dell نیز در حال بررسی آن است. با این حال، اختراعات اغلب در محصولات واقعی محقق نمی شوند، بنابراین خوانندگان باید فعلاً این را به عنوان یک مفهوم تجربی ببینند.

اپل پتنت هایی برای سیستم شارژ کمی متفاوت با استفاده از مفهوم اولیه یکسان دارد. اپل به جای استفاده از یک پیوست، سیم‌پیچ‌های شارژ را در مک‌بوک‌های جدید نصب می‌کند که می‌توانند آیفون، آی‌پد یا اپل واچ را در بالا شارژ کنند.