پخش کننده رسانه VLC پشتیبانی از فرمت های جدید را اضافه می کند، پشتیبانی از جریان را بهبود می بخشد و موارد دیگر

VideoLAN گفت: VLC media player 3.0.18 پشتیبانی از چند فرمت را اضافه می کند، پشتیبانی جریان تطبیقی ​​را بهبود می بخشد، برخی خرابی ها را رفع می کند و بسیاری از کتابخانه های شخص ثالث را به روز می کند. پخش کننده رسانه جدید جستجو برای برخی از فرمت‌های رسانه را برطرف می‌کند، سازگاری فایل‌ها را با پردازنده‌های گرافیکی قدیمی‌تر بهبود می‌بخشد و رفتارهای پروتکل SMB را اصلاح می‌کند.

این چهار آسیب‌پذیری اصلاح‌شده می‌تواند توسط یک شخص ثالث مخرب برای راه‌اندازی خرابی VLC یا اجرای کد دلخواه با امتیازات استفاده شود. VideoLAN گفت که هیچ اکسپلویت شناخته شده ای وجود ندارد که اجرای کد را از طریق این آسیب پذیری ها انجام دهد.منبع

علاوه بر این، این به روز رسانی از حلقه زنده لیست پخش در صورت وجود موارد بسیار کوچک یا ناموفق جلوگیری می کند، باگ های “تعدادی” مربوط به خرابی را حل می کند و پشتیبانی از DVBSub را در فایل های رسانه ای MKV اضافه می کند. فهرست کتابخانه‌ها و مؤلفه‌هایی که به‌روزرسانی شدند شامل FFmpeg است – مجموعه‌ای که اساسا قلب تپنده بسیاری از پروژه‌های منبع باز مرتبط با رسانه است – upnp، x265، libsmb2، dav1d، libass، zlib، GnuTLS، mpg123 و موارد دیگر.

VideoLAN، سازمان غیرانتفاعی که قدرت منبع باز را برای تکان دادن دنیای چند رسانه ای ترویج می کند، به تازگی نسخه جدیدی از پخش کننده رسانه VLC را منتشر کرده است. VLC 3.0.18 نوزدهمین به‌روزرسانی پایگاه کد «Vetinari» است و هم برای کاربران معمولی و هم برای طرفداران قدیمی این برنامه بسیار مورد نیاز است.

بخونید:  رابط کاربری دسکتاپ Steam و پوشش درون بازی تغییرات عمده ای دریافت می کنند

در نهایت، VLC جدید شامل رفع مشکلات امنیتی متعدد است که در آخرین بولتن رسمی امنیتی به تفصیل آمده است. اشکالات رفع شده شامل مشکل انکار سرویس است که می تواند با یک فایل mp4 اشتباه (div توسط 0) (#27202)، برخی از خرابی ها با چندین فایل به دلیل رایگان بودن دو برابر (#26930)، مشکل انکار سرویس که ممکن است ایجاد شود. با یک فایل oog اشتباه (عدم ارجاع نشانگر تهی) (#27294) و یک سرریز بافر بالقوه در ماژول vnc که می تواند اجرای کد از راه دور را از طریق URL مخرب vnc (#27335، CVE-2022-41325) راه اندازی کند.

چرا مهم است: VLC به طور جهانی به عنوان یکی از بهترین (اگر نه بهترین) پخش کننده های رسانه ای موجود امروزه در نظر گرفته می شود. نسخه جدیدی که چند روز پیش منتشر شد، بهبودهای بیشتری را برای سازگاری، ثبات، امنیت و پشتیبانی از فرمت برنامه به ارمغان می آورد.

VLC media player 3.0.18 همچنین کتابخانه ای را که دیسک های نوری Blu-ray (حفاظ نشده/رمزگشایی شده) را مدیریت می کند، به روز می کند و در نهایت یکی از قدیمی ترین اشکالات لعن برنامه را حل می کند. به نظر می رسد منوهای Blu-ray (BD-J) اکنون همانطور که در نظر گرفته شده است کار می کنند، حتی اگر طبق برخی از آزمایشات مختصر انجام شده با نسخه های اخیرا خریداری شده، همه چیز در مورد دیسک های بلو-ری Ultra HD کمی سخت است.