پردازنده‌های موبایل نسل سیزدهم اینتل که در Geekbench دیده می‌شوند، ممکن است به پردازنده‌های Alder Lake تغییر نام دهند.

اینتل قبلاً تأیید کرده بود که پردازنده‌های موبایل Raptor Lake را تا پایان سال عرضه خواهد کرد، اگرچه مشخص نیست که آیا این شامل سری H نیز می‌شود یا خیر.

منبع

تعداد هسته‌ها یکسان می‌ماند زیرا هر دو i9 و i7 دارای شش هسته P و هشت هسته E هستند که مشابه همتایان Alder Lake خود هستند. بخش جالب‌تر اندازه‌های کش است که توسط لیست‌های Geekbench نشان داده شده است، زیرا SKUهای Raptor Lake دارای اندازه حافظه نهان L2 1.25 مگابایت در هر هسته P هستند.

ورودی های آزمایشی پردازنده های سری H Raptor Lake اینتل در پایگاه داده Geekbench مشاهده شده است که برخی از مشخصات تراشه های موبایل آینده را نشان می دهد. سیستم مورد استفاده برای بنچمارک‌ها با عنوان «Samsung Electronics 960XFH» است که احتمالاً یک پلتفرم توسعه یا یک نوت‌بوک منتشر نشده است.

امتیازات معیار چیزی برای نوشتن نیست، اما ممکن است به دلیل سیستم عامل اولیه یا راه حل خنک کننده ناکافی باشد. با این حال، پردازنده‌های نسل سیزدهم جدید، ساعت‌های افزایش قابل توجهی بالاتری نسبت به نسل‌های قبلی خود نشان دادند. Core i9-13900HK پرچمدار اینتل در طول آزمایش حداکثر فرکانس حدود 5.4 گیگاهرتز داشت که 400 مگاهرتز بیشتر از i9-12900HK بود. در همین حال، i7-13700H تا حدود 5 گیگاهرتز افزایش یافت، یعنی 300 مگاهرتز بالاتر از نسل فعلی i7-12700H.

فاش‌های اخیر نشان می‌دهد که هسته P جدید Raptor Cove پیشرفت‌های زیادی در ریزمعماری هسته واقعی ایجاد نمی‌کند، زیرا اینتل عمدتاً فقط زیرسیستم حافظه را ارتقا داده است. یکی از این ارتقاها شامل افزایش اندازه حافظه نهان L2 به 2 مگابایت در هر هسته است.

بخونید:  اینتل در سال 2023 شروع به حذف تدریجی برندهای پنتیوم و سلرون خواهد کرد