پردازنده‌های گرافیکی انویدیا ساخت اینتل به زودی عرضه خواهند شد

به دست آوردن کسب و کار انویدیا برای اینتل بسیار مهم است، زیرا این شرکت در طول سال گذشته دوران پرتلاطمی را تجربه کرده است. در سه ماهه اول، این شرکت بزرگترین زیان سه ماهه تاریخ خود را گزارش کرد که درآمد 36 درصدی و سود هر سهم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 133 درصد کاهش یافت.

گلسینگر در ارزیابی خود از مشکلات شرکت بسیار تند بود و به وال استریت ژورنال گفت که سازنده تراشه «مشکلات جدی از نظر رهبری، افراد، روش‌شناسی و غیره» را تجربه کرده است. کسب‌وکار ریخته‌گری این شرکت نیز تاکنون برای جذب مشتری با مشکل مواجه بوده است، بنابراین جذب مشتری بزرگی مانند Nvidia می‌تواند دقیقاً همان چیزی باشد که پزشک دستور داده است.منبع پت گلسینگر، مدیرعامل اینتل نیز تایید کرد که این شرکت یک مشتری جدید برای گره Intel 3 خود اضافه کرده است، اما نام مشتری خود را به طور رسمی فاش نکرد. گلسینگر در بیانیه‌ای گفت: «بسیار خوشحالم که توانستیم یک ارائه‌دهنده راه‌حل‌های ابر، لبه و مرکز داده را به عنوان مشتری پیشرو برای Intel 3 اضافه کنیم.» انتظار می رود محصولات نهایی مبتنی بر گره Intel 3 در نیمه دوم سال 2023 عرضه شوند.

چه اتفاقی افتاده؟ سال گذشته، جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا تایید کرد که این شرکت در حال مذاکره با اینتل برای تولید پردازنده‌های گرافیکی آینده خود است. اکنون، در یک رویداد رسانه ای در تایپه، تایوان، هوانگ ادعا کرد که نتایج آزمایش اولیه تراشه انویدیا ساخت اینتل بر اساس گره فرآیند نسل بعدی اولی، نتایج خوبی به همراه داشته است و هر دو شرکت در حال “ارزیابی فرآیند” در مورد چگونگی آن هستند. بهترین کار برای حرکت به جلو

بخونید:  مایکروسافت مشکلات عملکرد بازی ویندوز 11 22H2 را برطرف کرده و عرضه را مجدداً راه اندازی می کند

اینتل معمولاً از ریخته‌گری‌های TSMC و سامسونگ برای تولید پردازنده‌های گرافیکی خود استفاده می‌کند، اما هوانگ مدت‌هاست در مورد ارتباط با سایر سرویس‌های ریخته‌گری برای «گسترش پایگاه عرضه با تنوع و افزونگی در هر لایه» صحبت کرده است. نیروی محرکه حرکت انویدیا برای تنوع بخشیدن به پایگاه تامین کنندگان خود، افزایش تنش ها بین ایالات متحده و چین است، که باعث شده است برخی از مقامات آمریکایی پیشنهاد کنند که در صورت تهاجم چین به تایوان، ارتش ایالات متحده باید تاسیسات TSMC را بمباران کند. اجازه دهید چین به هر فناوری پیشرفته دسترسی داشته باشد.

در حالی که پیوند بین اینتل و انویدیا از منظر ژئوپلیتیک منطقی به نظر می رسد، با این وجود بیش از چند ابرو ایجاد کرده است. این دو شرکت رقبای مستقیم در هر دو زمینه CPU و GPU هستند و بسیاری از آنها فکر کرده اند که آیا منطقی است که آنها اطلاعات مربوط به طراحی تراشه خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. در هر صورت، اگر انویدیا در نهایت از ریخته‌گری‌های اینتل برای تولید پردازنده‌های گرافیکی خود استفاده کند، به احتمال زیاد در ایالات متحده، در کارخانه آتی اینتل در آریزونا ساخته خواهند شد.