پس از اینکه هیدئو کوجیما به طور نادرست به ترور شینزو آبه مرتبط شد، کوجیما پروداکشن در حال بررسی اقدامات قانونی است.


WTF؟! پس از انتشار داستانی مبنی بر اینکه بنیانگذار آن، اسطوره بازی های ویدیویی، هیدئو کوجیما، قاتل شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن بوده است، کوجیما پروداکشنز در حال بررسی اقدام قانونی است. باسابقه ترین نخست وزیر این کشور روز جمعه هنگام سخنرانی در مبارزات انتخاباتی دو گلوله خورد. وی پس از انتقال سریع به بیمارستان جان باخت. تیرانداز بعداً به عنوان تتسویا یاماگامی 41 ساله شناسایی شد.

همانطور که توسط PC Gamer گزارش شده است، ادعاها مبنی بر اینکه کوجیما مسئول تیراندازی بوده، پس از ارسال تصویری توسط کاربر که نشان می‌دهد خالق Metal Gear Solid عامل این تیراندازی بوده، از صفحه /pol/ 4chan سرچشمه گرفته است. سپس کاربر دیگری تصاویری از کوجیما با کلاه خزدار روسی، ایستاده در کنار عکس چه گوارا و یکی از او که کیف گوارا در دست دارد و تی شرت جوکر به تن دارد منتشر کرد.

شاید این پایان کار بود، اما ژرژ ژوردیتو کمدین فرانسوی این تصاویر را به عنوان بخشی از یک پست طنز در توییتر منتشر کرد. این یک شوخی بود، اما دیمین ریو، سیاستمدار راست افراطی فرانسوی، ظاهراً فکر کرد که این موضوع جدی است و این عکس‌ها را با متنی که به «چپ افراطی می‌کشد» در توییتر منتشر کرد. سپس خبرگزاری های یونان و ایران از این تصاویر در پوشش خود از این ترور استفاده کردند.

ریو بعداً با توییتی عذرخواهی کرد که در آن نوشته شده بود: “من ساده لوحانه برای کسب اطلاعات یک شوخی گرفتم. فکر نمی کردم مردم درباره ترور یک مرد شوخی کنند، اما اشتباه کردم که قبل از اشتراک گذاری تأیید نکردم. من از هیدئو کوجیما و از هیدئو کوجیما عذرخواهی می کنم. طرفداران متال گیر.”

خبرگزاری های یونان و ایران گزارش هایی را که شامل تصاویر کوجیما بود حذف/تصحیح کردند. کوجیما پروداکشنز با انتشار توییتی به این ادعاهای نادرست پاسخ داد که می‌گوید: “#KojimaProductions انتشار اخبار جعلی و شایعاتی که اطلاعات نادرست را منتقل می‌کنند به شدت محکوم می‌کند. ما چنین افترا را تحمل نمی‌کنیم و در برخی موارد اقدامات قانونی را در نظر خواهیم گرفت.” هرگز نگفت که چه کسی ممکن است با خشم تیم حقوقی خود مواجه شود، اما علیرغم عذرخواهی ریو احتمالاً در حال حاضر عرق کرده است.

منبع