پلیس بریتانیا ویژگی Android SOS را پس از غرق شدن در تماس‌های اضطراری «بی‌صدا» مقصر می‌داند

تنظیم تصادفی ویژگی های تلفن اضطراری چیز جدیدی نیست. ویژگی تشخیص تصادف آیفون 14/اپل واچ سال گذشته ده ها بار توسط ترن هوایی سواران انجام شد.

منبع

Emergency SOS تقریباً دو سال است که در تلفن‌های Pixel وجود دارد، اما زمان بیشتری طول کشید تا در گوشی‌های دیگر سازندگان عرضه شود، زیرا این سازندگان هستند که مسئول ارائه این ویژگی هستند.

هنگامی که دکمه پاور گوشی پنج بار یا بیشتر فشار داده شود، این ویژگی شماره 999 را شماره گیری می کند. این ممکن است زیاد به نظر برسد، اما به نظر می‌رسد که تعداد کمی از افراد به طور تصادفی این کار را انجام می‌دهند در حالی که تلفن در جیب است.

شورای روسای پلیس ملی در توییتی اعلام کرد که کاربران اندروید می‌توانند تنظیمات اضطراری خود را بررسی کنند تا در صورت تمایل، عملکرد Emergency SOS را خاموش کنند. همچنین از هر کسی که به طور تصادفی 999 را شماره گیری می کند، خواست که تلفن را قطع نکند، به اپراتور اطلاع دهد که یک تصادف بوده است و به آنها بگوید که نیازی به کمک نیست.

بخونید:  چندین سازنده از مادربردهای AMD B650 آینده خود رونمایی می کنند

سخنگوی گوگل گفت: “ما پیش‌بینی می‌کنیم که سازندگان دستگاه‌ها به‌زودی به‌روزرسانی‌هایی را برای کاربران خود ارائه کنند که این مشکل را برطرف می‌کند. کاربرانی که همچنان این مشکل را تجربه می‌کنند باید SOS اضطراری را تا چند روز آینده خاموش کنند.”

گوگل در پاسخ به این گزارش به بی‌بی‌سی گفت که سازندگان تلفن مسئول ارائه SOS اضطراری در دستگاه‌های خود و مدیریت نحوه عملکرد این ویژگی در تلفن‌های جداگانه هستند.

تماس ناخواسته 999 به این معنی است که خدمات اورژانس فقط صدای سکوت را در انتهای خط می شنوند، اما از آنجایی که ممکن است فردی در خطر باشد و قادر به صحبت کردن نباشد، اپراتورها باید زمان خود را برای ارزیابی تماس صرف کنند تا اطمینان حاصل شود که نیازی به کمک نیست. یکی از شهرستان‌ها اعلام کرد که ۱۶۹ تماس بی‌صدا را در ۱۹ ساعت دریافت کرده است و رسیدگی به هر یک حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

کف دست: نیروهای پلیس بریتانیا با یک تهدید جدید روبرو هستند: سیستم عامل اندروید. ویژگی SOS که پس از چند بار فشار دادن دکمه پاور، خدمات اضطراری کشور را شماره‌گیری می‌کند، به دلیل فعال کردن ناخواسته کاربران، تابلوهای برق را با تماس‌های بی‌صدا غرق کرده است.