پلیس یوکی نادا، خالق سونیک را به اتهام تجارت داخلی دیگری دستگیر می کند


WTF؟! هنگامی که شخصی در یک شرکت از یک معامله سهام کاملاً زمان بندی شده اقدام به قتل می کند، ممکن است بتوانید آن را به عنوان شانس نادیده بگیرید. وقتی دو بار اتفاق می افتد، چیزی شروع به بوی ماهی می کند. هنگامی که بیش از یک نفر در هر دو مورد سود بردند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که بررسی کنیم که چگونه چندین نفر تا این حد خوش شانس بوده اند.

به نظر می رسد که پلیس یوجی ناکا خالق Sonic the Hedgehog را یک بار دیگر دستگیر کرده است. رئیس سابق تیم Sonic در ماه نوامبر به دلیل اتهامات مربوط به تجارت داخلی مربوط به بازی موبایل Dragon Quest Tact برای اندروید و iOS دستگیر شد. به گزارش خبرگزاری ژاپنی آساهی، پلیس بار دیگر ناکا را به اتهامات مشابه اما جداگانه متهم کرده است.

آخرین دستگیری ناکا به دلیل مشارکت او در خرید سهام در توسعه دهنده بازی های موبایل ATeam است. مقامات ادعا کردند که ناکا 120000 سهام ATeam را به قیمت 144.7 میلیون ین یا کمی بیش از 1 میلیون دلار خریداری کرده است. خرید خود غیرقانونی نیست. با این حال، زمان بندی مشکوک به اعلام سال 2021 اسکوئر انیکس نزدیک بود مبنی بر اینکه ATeam تولید بازی جدید FFVII با عنوان “Final Fantasy VII: The First Soldier” را برای اندروید و iOS آغاز خواهد کرد.

پلیس همچنین تایسوکه ساساکی را نیز به همین ظن دستگیر کرد. ساساکی یکی از سه مظنون از جمله ناکا بود که ماه گذشته در رسوایی تجارت داخلی Dragon Quest دستگیر شد. گفته می شود که او حدود 10000 سهام ATeam به ارزش 11.8 میلیون ین یا تقریباً 86000 دلار آمریکا خریداری کرده است.

مشخص نیست که آیا خرید سهام در زمانی رخ داده است که این افراد هنوز برای Square Enix کار می کردند یا خیر. ادعای تجارت داخلی قبلی، دخالت آنها را درست قبل یا درست پس از خروج ناکا از ناشر در سال 2020 مطرح کرد. Final Fantasy VII: The First Soldier در فوریه 2021 اعلام شد و در نوامبر همان سال عرضه شد. با این حال، به نظر می رسد الگویی از خریدهای تصادفی سهام در حال ظهور است.

رزومه ساساکی با Square Enix شامل کار بر روی Kingdom Hearts III، Dragon Quest XI و NieR: Automata است. ناکا سابقه طولانی در صنعت بازی دارد، آخرین اثر او فلاپ Balen World از Square Enix است. با این حال، او بیشتر به خاطر ارائه شخصیت Sonic the Hedgehog و همکاری در ساخت فرنچایز اصلی سگا شناخته می شود.

این افراد به نقض قانون مبادلات و ابزارهای مالی ژاپن متهم شده اند. مقامات ادعا کردند که ناکا و ساساکی از این معاملات غیرقانونی صدها هزار ین سود برده اند. آساهی اشاره ای نکرد که آیا این دو با قرار وثیقه آزاد شده اند یا به جزئیات حقوقی دیگری مانند تاریخ دادگاه یا مجازات های احتمالی در صورت مجرم شناخته شدن.منبع