پل مک‌کارتنی می‌گوید تنها چیزی که برای ساختن یک آهنگ «آخرین» بیتلز نیاز دارید هوش مصنوعی است

لنون قبل از مرگش چندین نوار ساخته بود که بیوه او یوکو اونو در اوایل دهه 1990 به مک کارتنی داد. این ترانه در سال 1995 از مجموعه گلچین بیتلز رد شد، زیرا نسبت به سایر آهنگ‌های ضبط‌شده‌ای که گروه بازسازی کرده بود، وضعیت بسیار ضعیف‌تری داشت. جورج هریسون فقید آهنگ صدای لنون برای Now and then را «آشغال» نامید. بنابراین گروه آن را رها کرد، اما این یکی از تنها آهنگ هایی بود که مک کارتنی به طور مداوم در مورد ضبط مجدد آن نشخوار می کرد.

این حتی اولین بار نیست که آهنگی از جان لنون پس از مرگش پاکسازی و منتشر می شود. طبق گزارش BCC، لنون Free as a Bird و Real Love را قبل از 8 دسامبر 1980 در نوار کاست “boombox” که بالای پیانوی او قرار داده بود ضبط کرد. مک کارتنی بعداً این آهنگ ها را بازسازی کرد و به ترتیب در سال های 1995 و 1996 منتشر کرد.

اکنون هوش مصنوعی برای کمک به ساخت یک آهنگ بیتلز اعتبار دریافت کرده است. روز سه‌شنبه، سر پل مک‌کارتنی، نوازنده نمادین، اعلام کرد که آهنگ «آخرین» بیتلز اواخر امسال منتشر خواهد شد. مک کارتنی نام آهنگ را فاش نکرد اما اشاره کرد که از هوش مصنوعی برای بازیابی نوار “دهه‌ساله” که جان لنون قبل از قتلش در سال 1980 ضبط کرده بود استفاده شده است. 1978.

در متن: هوش مصنوعی چه کاری می تواند انجام دهد؟ شاید گفتن آنچه که نمی تواند انجام دهد آسان تر باشد. ما شاهد خلق هنر، عکس‌های جعلی، بازی‌های ویدیویی بهتر از حرفه‌ای‌ها، نوشتن داستان، برنامه‌نویسی رایانه‌ها، ادامه مکالمات و تقلید صدای انسان بوده‌ایم. و این تنها چند نمونه است که اخیراً رایج شده است.

بخونید:  کاهش فروش جهانی گوشی های هوشمند همچنان ادامه دارد

این اولین بار نیست که یک آهنگ پس از مرگ منتشر می شود. آهنگ های گم شده بارها از هنرمندان بسیاری ظاهر شده است. فناوری توانسته است ضبط‌های آنالوگ را بازتولید یا تمیز کند و ترفندهای هالیوود حتی به هنرمندان مرده اجازه می‌دهد آهنگ‌های گمشده را در مقابل تماشاگران زنده اجرا کنند. دوئت “فراموش نشدنی” ناتالی کول (بالا) با پدر مرحومش، نت کینگ کول، نمونه ای تاثیرگذار و به یاد ماندنی از فناوری مدرن است که مردگان را برمی گرداند.

دقیقاً مشخص نیست که چه مقدار از ضبط جدید توسط هوش مصنوعی لمس خواهد شد. اگرچه ممکن است چیزی بیش از یک ریمستر باشد. مک کارتنی گفت که هوش مصنوعی صدای جان را “بیرون آورد”. بنابراین به نظر می رسد که وکال با مک کارتنی و شاید رینگو استار جدا شده و استخراج شده است که آهنگ های تازه ساز و آوازی را برای پشتیبانی از صدای واقعی لنون گذاشته اند. باید منتظر بمانیم و ببینیم اواخر امسال چه زمانی عرضه خواهد شد.منبع