پیش بینی قیمت بیت کوین برای سال 2023: افزایش به 250000 دلار یا سقوط تا 5000 دلار

در نقطه مقابل، رئیس تحقیقات جهانی استاندارد چارترد، اریک رابرتسن، قرار دارد که معتقد است سقوط بیت کوین تا 5000 دلار در سال آینده ادامه خواهد داشت که حدود 70 درصد از قیمت فعلی آن کاهش خواهد یافت. مارک موبیوس، سرمایه گذار کهنه کار، چشم انداز بدبینانه مشابهی دارد و معتقد است که بیت کوین در سال 2023 به 10000 دلار کاهش می یابد.

با این حال، 12 ماه گذشته برخی از بدترین ماه های کریپتو بوده است. سقوط استیبل کوین TerraUSD و کوین حمایتی آن Luna، صنعت را در ماه می شکست داد. به دلیل سقوط قیمت بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال، این امر منجر به ورشکستگی کسب و کارهای بزرگ کریپتو مانند سلسیوس و سقوط بازار به زیر 1 تریلیون دلار شد. سپس جنجال FTX آغاز شد که شاهد دستگیری بنیانگذار سام بنکمن-فرید و شکایت علیه افراد مشهوری بود که این شرکت را در تبلیغات تلویزیونی تبلیغ می کردند.

آینده نگر: اینکه بگوییم سال 2022 زمان سختی برای کریپتو بود، دست کم گرفتن است. پس از یک دوره طولانی افزایش قیمت ها و سرمایه گذاران خوشحال، سال گذشته شاهد فرا رسیدن زمستان ارزهای دیجیتال بودیم که باعث سقوط قیمت بیت کوین، ورشکستگی شرکت ها و حذف بیش از 1 تریلیون دلار از بازار شد، و این حتی به سقوط FTX نیز اشاره نمی کند. اما سال 2023 چه خواهد آورد؟ پیش بینی های تحلیلگران بسیار متفاوت است، از بیت کوین تقریبا چهار برابر رکورد قبلی خود و رسیدن به 250000 دلار تا سقوط سکه دیجیتال به 5000 دلار که پایین ترین قیمت آن از سال 2019 خواهد بود.

بخونید:  با واحد پردازش SQL آشنا شوید؟

بیت کوین سال 2022 را با نزدیک به 48000 دلار آغاز کرد. این قیمت در مقایسه با بالاترین قیمت آن که تقریباً 68000 دلار در چند ماه قبل بود، کاهش یافته است، اما هنوز هم برای کسانی که چند سال قبل از آن که بیت کوین زیر 10000 دلار بود، سرمایه گذاری کرده بودند، خبر خوشایند بود.

بیت کوین از اواسط دسامبر بین 16000 تا 17000 دلار در نوسان بوده است. اما محبوب‌ترین رمزارز جهان در سال 2023 چگونه خواهد بود؟ CNBC برخی از پیش‌بینی‌های تحلیلگران، سرمایه‌گذاران و سایرین در صنعت را جمع‌آوری می‌کند.

خوشبینانه ترین تماس از سوی میلیاردر سرمایه گذار خطرپذیر تیم دریپر است. او معتقد است که بیت کوین 1400 درصد رشد خواهد کرد تا به ارزش 250000 دلار پایان سال را به پایان برساند. دراپر به سی‌ان‌بی‌سی گفت: «فرض من این است که از آنجایی که زنان ۸۰ درصد از مخارج خرده‌فروشی را کنترل می‌کنند، و در حال حاضر تنها ۱ مورد از هر ۷ کیف پول بیت‌کوین در اختیار زنان است، این سد در شرف شکستن است. او انتظار دارد در سال 2024، زمانی که نصف شدن – رویدادی که هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد و در آن پاداش استخراج بیت‌کوین به نصف کاهش می‌یابد – اوضاع حتی بهتر شود.

قیمت بیت کوین در پنج سال گذشته آیا در سال 2023 افزایش یا کاهش خواهد یافت؟

البته، در نهایت، پیش‌بینی دقیق قیمت بیت‌کوین در آینده غیرممکن است. این که آیا بازار در سال 2023 بهبود می یابد یا حتی بیشتر از این سقوط می کند، هر کسی حدس می زند.

بخونید:  تقریباً 70 درصد از گیمرهای روسیه در پی خروج شرکت های غربی در حال دزدی دریایی هستندمنبع

کارول الکساندر، استاد امور مالی در دانشگاه ساسکس، خبرهای بهتری برای دارندگان آن دارد. او معتقد است که بیت کوین در سه ماهه اول به 30000 دلار می رسد و در سه یا چهارم به 50000 دلار می رسد، به لطف نهنگ هایی که مقادیر زیادی بیت کوین در اختیار دارند که برای کمک به بازار قدم می گذارند.