چگونه از افشای رمزهای عبور اندروید 13 جلوگیری کنیم؟

عملکرد جدید کلیپ بورد می تواند زمان زیادی را برای بسیاری از کارهای مختلف ذخیره کند، اما برنامه های تلفن همراه برای مدیران رمز عبور نیز معمولاً از طریق کلیپ بورد کار می کنند. کپی کردن اطلاعات کاربری از یک مدیر رمز عبور در یک برنامه دیگر می تواند باعث شود که کلیپ بورد اندروید 13 آن اطلاعات را برای هر کسی که به صفحه نگاه می کند نشان دهد، به خصوص اگر برنامه مورد نظر به روز رسانی برای Android 13 دریافت نکرده باشد.

اندروید 13 به کاربران اجازه می‌دهد هر آنچه را که در کلیپ‌بورد است ببینند و ویرایش کنند، اما این ویژگی همچنین می‌تواند داده‌های حساس مانند گذرواژه‌ها را برای هر کس دیگری که ممکن است به صفحه دستگاه نگاه می‌کند نشان دهد. اگر برنامه ای آن اطلاعات را به عنوان خصوصی علامت گذاری نمی کند، فعال کردن تکمیل خودکار در تنظیمات می تواند مشکل را دور بزند.

بسیاری از مدیران رمز عبور از زمان عرضه اندروید 13 در تابستان گذشته به‌روزرسانی‌هایی را دریافت کرده‌اند، اما نه همه آنها، بنابراین ممکن است برخی از کاربران به طور کامل محافظت نشوند. به عنوان مثال، کسانی که هنوز از 1Password 7 استفاده می کنند باید به صورت دستی به 1Password 8 که دارای آخرین به روز رسانی برای Android 13 است، ارتقا دهند.

کاربران همچنین باید مراقب باشند که تنظیمات کلیپ بورد مدیریت رمز عبور خود را در همه دستگاه ها و سیستم عامل ها تغییر دهند تا متن کپی شده به طور خودکار پس از مدت زمان مشخص پاک شود. برخی از آنها، مانند Bitwarden و Keeper، متن را به طور نامحدود به طور پیش فرض در کلیپ بورد می گذارند.

بخونید:  اینتل تاندربولت 80 گیگابیت بر ثانیه را با عملکرد مشابه USB4 2.0 عرضه می کندمنبع توسعه دهندگانی که روی Android 13 کار می کنند باید مشخص کنند که آیا متن کپی شده حساس است یا خیر تا کلیپ بورد بداند که آن را به صورت عمومی نمایش ندهد. اندروید 13 همچنین زمانی که کاربران اطلاعات حساس را روی آن کپی می‌کنند، تاریخچه کلیپ‌بورد را بطور دوره‌ای به طور خودکار حذف می‌کند.

فعال کردن مجوزهای تکمیل خودکار برای مدیران و سایر برنامه‌هایی که متن حساس را علامت‌گذاری نمی‌کنند، باید باعث شود که متن کپی‌شده را به‌طور خودکار در فیلدها وارد کنند و از کلیپ‌بورد عبور کنند. کاربران می توانند این کار را با قرار دادن سرویس تکمیل خودکار در صفحه تنظیمات و انتخاب برنامه مورد نظر خود انجام دهند. مکان تنظیم بسته به دستگاه Android شما متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، همه دستگاه ها از نسخه استاندارد اندروید 13 استفاده نمی کنند.

TL;DR: یکی از ویژگی‌هایی که اندروید 13 در سال گذشته معرفی شد، می‌تواند در بسیاری از موقعیت‌ها بسیار مفید باشد، اما بسته به اینکه چند برنامه خاص اخیراً به‌روزرسانی شده‌اند، می‌تواند اطلاعات حساس را نیز فاش کند. فعال کردن مجوزهای تکمیل خودکار می‌تواند خطر ظاهر شدن رمزهای عبور به‌عنوان متن ساده در کلیپ‌بورد دستگاه Android را کاهش دهد.

با شروع اندروید 13، هر زمان که کاربران اندروید متن، تصاویر یا اطلاعات دیگر را کپی می‌کنند، حبابی در پایین صفحه ظاهر می‌شود که آن چیزی را که کاربر تازه کپی کرده است نشان می‌دهد. از آنجا، کاربران گزینه‌های مختلفی با محتوای کلیپ بورد دارند: آنها می‌توانند متن یا تصاویر را ویرایش، به اشتراک بگذارند و از آن برای انجام اقدامات در برنامه‌های مختلف استفاده کنند.

بخونید:  یکی از سردبیران سابق اپل استور گفت که اپل به بازی ها اهمیت نمی دهد