چگونه رمزهای وای فای خود را در ویندوز پیدا کنیم

هنگامی که رمز عبور وای فای خود را بازیابی کردید، به سادگی می توانید تمام پنجره ها را ببندید.

همه رمزهای عبور Wi-Fi ذخیره شده قبلی را پیدا کنید — بدون نیاز به سرپرست

به دنبال ویژگی های بی سیم دکمه — روی این کلیک کنید. در این پنجره جدید دو تب نشان داده شده است، به آن بروید امنیت. اینجاست که رمز عبور اتصال Wi-Fi را همانطور که در زیر نشان داده شده است پیدا خواهید کرد.

برای کاربران ویندوز 7 و 8، دکمه را فشار دهید کلید ویندوز + اس برای باز کردن Search، سپس Control Panel را تایپ کنید و در پنجره باز شده، Network and Sharing Center را خواهید دید. یا به سادگی بر روی Start Menu کلیک کنید و گزینه باز کردن Control Panel را مشاهده خواهید کرد.

نمایه های نمایش WLAN netsh

لیستی از هر پیکربندی Wi-Fi را که در این رایانه ویندوزی تنظیم کرده اید مشاهده خواهید کرد.

بهتر است بدانید که ویندوز تمام پروفایل های Wi-Fi قبلی را ذخیره می کند، چه از آنها استفاده کنید یا نه.

مرکز شبکه و اشتراک گذاری یک نمای کلی از انواع اتصالات به شبکه هایی که برای آن رایانه دارید ارائه می دهد. در تصویر زیر می بینید که ما دو اتصال داریم: اترنت و وای فای.

جایگزین کردن “SSIDبا نام اتصال Wi-Fi مورد نظر.

Command Prompt ویندوز را باز کنید — فشار دهید کلید ویندوز + آر، تایپ cmd، سپس Enter را فشار دهید.
سپس دستور زیر را تایپ کنید:

همچنین، اگر از اکانت مدیریت ویندوز استفاده نمی کنید، مشکلی نیست. فرآیند یافتن رمزهای عبور ذخیره شده Wi-Fi با استفاده از خط فرمان در واقع کمی سریعتر از موارد بالا است، اما شاید آنقدرها هم کاربر پسند نباشد:

اگر می خواهید تمام پروفایل های Wi-Fi قبلی ذخیره شده توسط ویندوز را بررسی کنید، این را در Command Prompt تایپ کنید:

یکی دیگر از دستاوردهای مفید در مورد روش Command Prompt این است که نیازی به اتصال رایانه شما به هیچ شبکه ای ندارد، در حالی که روش Network and Sharing Center این کار را انجام می دهد.

اگر از ویندوز 11 یا 10 استفاده می کنید، روی Start کلیک کنید، شروع به تایپ کنید “مرکز شبکه و اشتراک گذاریوقتی حروف کافی در آن تایپ شد، آن را خواهید دید…

روی اتصال Wi-Fi کلیک کنید.

به‌طور پیش‌فرض کلید امنیتی شبکه شما پنهان است، بنابراین آن را بررسی کنید نمایش شخصیت ها گزینه. توجه داشته باشید که برای انجام این کار باید حقوق مدیریت داشته باشید.

می‌توانید با تایپ کردن، از شر هر پروفایل/گذرواژه قدیمی Wi-Fi خلاص شوید netsh WLAN حذف نام پروفایل = “ABC” (نام نمایه ای را که می خواهید حذف کنید جایگزین ABC کنید).

ساده ترین روش برای دستیابی به رمز عبور ذخیره شده وای فای، استفاده از مرکز شبکه و اشتراک گذاری است. این بخشی از کنترل پنل قدیمی است که تا حدودی در آخرین نسخه های ویندوز پنهان است. خوشبختانه دسترسی به آن بسیار آسان است.

پنجره جدیدی باز می شود که جزئیات مختلفی را در مورد آن اتصال، از جمله SSID (نام Wi-Fi شما)، سرعت انتقال داده و فعالیت نمایش می دهد.

اعتبار سرصفحه: معمولیمنبع

بنابراین، رمز عبور پیدا شد، کار انجام شد، دوستان و خانواده همه راضی هستند!

به خواندن ادامه دهید. نکات و ترفندهای فنی در TechSpot

وقتی دوستان و خانواده به ملاقات می آیند و می خواهید رمز وای فای خود را به آنها بدهید، اگر آن را به خاطر نیاورید یا نتوانید کلید اصلی روتر را پیدا کنید، چه می کنید؟

netsh WLAN نمایش نام نمایه =SSID کلید = پاک کردن

مانند تصویر زیر با برخی اطلاعات متفرقه روبرو خواهید شد. کلید رمز عبور Wi-Fi در بخش امنیت نشان داده می شود، بنابراین ممکن است لازم باشد برای دیدن آن قسمت کمی به پایین اسکرول کنید…

اگر یک رایانه شخصی یا لپ تاپ دارید که قبلاً به آن شبکه متصل است، پس یک خبر خوب! با آن رایانه و راهنمای مفید ما، به سرعت در مسیر یافتن رمز عبور سیستم بی سیم خود خواهید بود.

از کنترل پنل قدیمی استفاده کنید