چین تراشه های Micron را به دلیل “خطرات امنیتی شبکه” ممنوع کرد

جینا ریموندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده، در پاسخ به اعلامیه CAC، به وال استریت ژورنال گفت: “ما قاطعانه با محدودیت هایی که هیچ مبنای واقعی ندارند، مخالفیم.” این بیانیه می افزاید که وزارت بازرگانی مستقیماً با مقامات چینی برای تشریح موضع ایالات متحده در ارتباط است.

منبع

Micron گفت که اخطار CAC را در مورد نتیجه گیری بررسی دریافت کرده است و مشتاقانه منتظر ادامه گفتگو با مقامات چینی است.

به گفته اداره فضای سایبری چین (CAC)، بررسی امنیت شبکه محصولات Micron نشان داد که آنها دارای مسائل امنیتی بالقوه نسبتا جدی شبکه هستند که خطرات امنیتی عمده ای را برای زنجیره تامین زیرساخت های حیاتی چین، که شامل بانک های دولتی، حمل و نقل و مخابرات می شود، به همراه دارد.

CAC اضافه کرد که مسائل امنیتی در محصولات Micron بر امنیت ملی چین تأثیر می گذارد. بیانیه این سازمان با پیامی به پایان رسید که شرکت‌های همه کشورها در این کشور آسیایی به شرط رعایت قوانین و مقررات چین مورد استقبال قرار می‌گیرند. CAC هرگز هیچ جزئیاتی در مورد خطرات امنیتی که در محصولات Micron پیدا کرده یا مواردی که تحت تأثیر قرار خواهند گرفت ارائه نکرد.

کپی ترجمه ماشینی بیانیه CAC

رایموندو افزود که ایالات متحده متحدان کلیدی را برای رسیدگی به اقدامات پکن درگیر خواهد کرد. وزیر بازرگانی همچنین هشدار داد که این ممنوعیت منجر به انحراف در بازار تراشه های حافظه خواهد شد. طبق گزارش‌ها، ایالات متحده از تولیدکنندگان تراشه‌های کره جنوبی خواسته است که حفره‌ای را که به دلیل ممنوعیت Micron ایجاد شده پر نکنند.

چه اتفاقی افتاده؟ چین اپراتورهای زیرساخت اطلاعات حیاتی را از خرید تراشه های ساخت میکرون منع کرده است. پکن مدعی است که این اقدام، که شاهد افزایش سهام تراشه‌های چین بوده است، پس از آن صورت گرفت که غول حافظه آمریکایی در بررسی امنیتی شبکه خود شکست خورد.

واشنگتن همچنین هلند و ژاپن را تشویق کرده است که کنترل صادرات خود را بر تجهیزات تولید تراشه به چین تشدید کنند. پکن ماه گذشته به سازمان تجارت جهانی در مورد توافقات ژاپن و هلند شکایت کرد و شکایت کرد که ممکن است “اصل باز بودن و شفافیت” را نقض کرده باشد. همچنین قانون تراشه های ایالات متحده وجود دارد که مدتی است محل مناقشه چین بوده است.

Micron مستقر در آیداهو بزرگترین تولید کننده حافظه در ایالات متحده است. حدود 25 درصد از فروش آن در سال گذشته از چین بود، اما انتظار می‌رود تاثیر این ممنوعیت حداقل باشد زیرا اکثر مشتریان آن در این کشور دستگاه‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی را برای شرکت‌های سراسر جهان می‌سازند. علاوه بر این، وال استریت ژورنال می نویسد که این ممنوعیت برای شرکت های غیر چینی فعال در چین اعمال نمی شود.

اخبار: @GinaRaimondo پاسخ ایالات متحده به اقدام چین علیه Micron – با خواندن بین خطوط، ایالات متحده باید شرکت های تراشه کره جنوبی را متقاعد کند که از سودهای کلان چشم پوشی کنند و در برابر مشکل عرضه خود ایجاد شده توسط چین مقاومت کنند. pic.twitter.com/w2t9mcc2jE

– آنی لینسکی (@AnnieLinskey) 22 مه 2023

بسیاری بر این باورند که وقتی چین در ماه مارس اعلام کرد که واردات میکرون را بررسی می کند، این اقدام تلافی جویانه برای افزایش تعداد تحریم های مربوط به تراشه های آمریکا علیه این کشور بود.

بخونید:  ال جی از صفحه نمایشی با وضوح بالا با قابلیت کشش تا 20 درصد رونمایی کرد