چین کلاه ایمنی تشخیص پورن ساخته است که امواج مغزی را برای اهداف سانسور می خواند

محققان این دستگاه را روی 15 داوطلب مرد 20 تا 25 ساله آزمایش کرده‌اند که هر بار که چیزی را می‌دیدند که می‌توانست به عنوان پورن طبقه‌بندی شود، کار می‌کرد. با این حال، برخی از موارد مثبت کاذب وجود داشت که به دلیل کمبود مواد آموزشی کافی عنوان شد – چه در مورد غیرقانونی بودن پورنوگرافی در چین و همه آنها. همچنین این سوال وجود دارد که آیا این روش بر روی ژیان هوانگ شی که اکثراً زن هستند، کار خواهد کرد یا خیر.

محققان دانشگاه جیائوتنگ پکن راهی برای تسهیل زندگی برای ارزیابان ابداع کردند. کلاه ضد پورن یا کلاه دوش با پوشش سیمی، برای دقیق‌تر شدن، می‌تواند نوک‌هایی را در امواج مغزی انسان که با دیدن تصاویر واضح رخ می‌دهد، تشخیص دهد. حتی می‌تواند امواج مغزی ناشی از فعالیت‌های دیگر، مانند احساسات، خستگی یا حتی افکار تصادفی را نادیده بگیرد.

اما نگرانی هایی در مورد استفاده های دستگاه خارج از این سناریو وجود دارد. برخی از کارخانه‌های چینی از دستگاه‌های نظارت مغزی از طریق مانیتور در کلاه ایمنی برای بهبود بهره‌وری و کاهش تصادفات در محل کار استفاده می‌کنند. هیچ قانونی وجود ندارد که اطلاعاتی را که آنها می توانند جمع آوری کنند محدود کند، بنابراین چه کسی می داند این نوع چیزها به کجا می تواند منجر شود.منبع

ایده پشت کلاه ایمنی این است که ارزیابی‌کنندگان می‌توانند تعداد زیادی تصویر را پشت سر هم نشان دهند، و دستگاه به‌طور خودکار تصاویری را که برای حالت خیلی بد هستند، ثبت می‌کند، نه اینکه ارزیاب‌ها به آرامی روی هر کدام کلیک کنند و تصمیم بگیرند که آیا خیلی داغ است یا خیر. انجام دادن.

WTF؟! چین که همیشه در خط مقدم فناوری نظارت اورولی قرار دارد، دستگاهی ساخته است که تشخیص می‌دهد کسی در حال تماشای پورنوگرافی است، تفریحی که از سال 1949 در این کشور غیرقانونی بوده است.

همانطور که توسط SCMP (از طریق Hackaday) گزارش شده است، چین از ترکیبی از ربات‌های هوش مصنوعی و ارزیاب‌های انسانی به نام Jian Huang shi، که بیشتر آنها زن هستند، برای جستجوی تصاویر در وب و تصمیم‌گیری در مورد محتوای صریح و غیرقانونی در آن استفاده می‌کند. اما خستگی و قرار گرفتن در معرض بیش از حد به این معنی است که حتی این اقدامات حفاظتی مانع از لغزش هر ذره ای از مواد دارای رتبه X از میان شکاف ها نمی شود.