کاربران گزارش داده اند که آداپتورهای برق 16 پین RTX 4090 دوباره ذوب شده اند

در این فصل تعطیلات ایمن بمانید. @amdradeon pic.twitter.com/DOpg0f2qaP

— ساسا مارینکوویچ (@SasaMarinkovic) 17 نوامبر 2022

حداقل سه گزارش جدید از ذوب آداپتورهای 16 پین برای کارت گرافیک پرچمدار انویدیا GeForce RTX 4090 این هفته در Reddit ظاهر شد. این شکایات می تواند نشان دهد که مشکلی در اتصالات شش ماه پس از بروز اختلاف وجود دارد.

دوباره شروع کنیم: نیم سال پس از آخرین بیانیه رسمی انویدیا در مورد آداپتورهای کابل آسیب دیده RTX 4090، موارد جدید نشان می دهد که مشکل از بین نرفته است. تقصیر بین Nvidia، خطای کاربر و ناشر مشخصات منتقل شده است. جابجایی به منابع تغذیه ATX 3.0 هنوز مطمئن ترین شرط است.

یکی از حوادث جدید پس از حدود شش ماه استفاده رخ داد. کاربر ادعا می کند که کانکتورها را به درستی و ایمن تنظیم کرده است. به طور مشابه، کاربر دوم ادعا می کند که آداپتوری که به درستی وصل شده بود حدود شش یا هفت ماه پس از نصب دود شد. کاربر در درجه اول از رایانه شخصی برای آموزش مدل های هوش مصنوعی به جای بازی کردن استفاده می کرد. یکی از جنبه های عجیب گزارش دوم این است که رایانه شخصی آسیب دیده دارای RTX 4090 دوم است که هیچ مشکلی را تجربه نکرده است.

گزارش سوم از شخصی است که از آداپتور پلاتین Corsair SF750 شخص ثالث استفاده می کند. با فرض اینکه به درستی وصل شده باشد، این مثال می تواند نشان دهد که مشکل از آداپتور نیست. حتی عجیب‌تر این است که کاربر GPU را به 70 درصد قدرت محدود کرده و آن را با یک CPU معمولی Ryzen 7600 جفت کرده است، بنابراین مطمئناً PSU مازاد بر هزینه‌ای دریافت نکرده است.

بخونید:  قرارداد مایکروسافت آفیس برای مجوز مادام العمر به 29 دلار کاهش یافته است

مشکلات در اکتبر زمانی شروع شد که چندین مالک 4090 گفتند کابل های برق آنها سوخته یا ذوب شده است. در ماه نوامبر، انویدیا 50 مورد در سراسر جهان را تایید کرد و گفت که کاربران آداپتورها را به درستی وصل کرده اند. با این حال، آزمایشگاه ایگور کیفیت لحیم کاری آداپتورهای ارائه شده را زیر سوال برد. یکی از کاربران یک شکایت دسته جمعی علیه تیم گرین باز کرد و AMD از این فرصت استفاده کرد و در یک توییت تعطیلات سال گذشته (در زیر) به رقیب خود حمله کرد.

منبع