کاربران گزارش داده اند که آداپتورهای برق 16 پین RTX 4090 دوباره ذوب شده اند

در این فصل تعطیلات ایمن بمانید. @amdradeon pic.twitter.com/DOpg0f2qaP

— ساسا مارینکوویچ (@SasaMarinkovic) 17 نوامبر 2022

گزارش‌هایی از ذوب یا سوختن 4090 کانکتور در منابع ATX 3.0 ظاهر نشده است. بنابراین بهترین محافظت در برابر این مشکل احتمالاً اجتناب از استفاده از هر آداپتور و ارتقاء به یک PSU ATX 3.0 است که احتمالاً در مقایسه با کارت گرافیک 1600 دلاری هزینه زیادی نخواهد داشت. کسانی که نمی توانند از استفاده از آداپتورها اجتناب کنند، می توانند وضعیت اتصال 16 پین خود را با یک ویژگی جدید در GPU-Z بررسی کنند.

منبع

RTX 4090 از کانکتورهای 16 پین 12VHPWR استفاده می کند و به طور بومی از منابع تغذیه ATX 3.0 پشتیبانی می کند. کاربرانی که نمی‌خواهند هزینه اضافی برای ارتقا از PSU ATX 2.0 خود صرف کنند، می‌توانند از آداپتورهای همراه در کانکتورهای 8 پین خود استفاده کنند.

گزارش سوم از شخصی است که از آداپتور پلاتین Corsair SF750 شخص ثالث استفاده می کند. با فرض اینکه به درستی وصل شده باشد، این مثال می تواند نشان دهد که مشکل از آداپتور نیست. حتی عجیب‌تر این است که کاربر GPU را به 70 درصد قدرت محدود کرده و آن را با یک CPU معمولی Ryzen 7600 جفت کرده است، بنابراین مطمئناً PSU مازاد بر هزینه‌ای دریافت نکرده است.

مشکلات در اکتبر زمانی شروع شد که چندین مالک 4090 گفتند کابل های برق آنها سوخته یا ذوب شده است. در ماه نوامبر، انویدیا 50 مورد در سراسر جهان را تایید کرد و گفت که کاربران آداپتورها را به درستی وصل کرده اند. با این حال، آزمایشگاه ایگور کیفیت لحیم کاری آداپتورهای ارائه شده را زیر سوال برد. یکی از کاربران یک شکایت دسته جمعی علیه تیم گرین باز کرد و AMD از این فرصت استفاده کرد و در یک توییت تعطیلات سال گذشته (در زیر) به رقیب خود حمله کرد.