کاربران Nvidia GeForce اکنون می توانند استریم های همزمان بیشتری را رمزگذاری کنند

با این حال، کاربرانی که سعی می‌کنند بیش از پنج جریان همزمان را روی سخت‌افزار Team Green رمزگذاری کنند، همچنان به پردازنده‌های گرافیکی حرفه‌ای یا کلاس سرور مانند Quadro، RTX 6000 یا L40 نیاز دارند. مانند قبل، اکثر این کارت‌ها هیچ محدودیتی در تعداد جریان‌های همزمان NVENC به جز آنچه سخت‌افزارشان می‌تواند انجام دهد، ندارند. برخلاف مدل‌های GeForce، کارت‌های حرفه‌ای که قبلاً به سه جریان محدود شده بودند، بدون تغییر باقی می‌مانند

چرا مهم است: به‌روزرسانی‌های اعلام‌نشده اخیر به سازندگان محتوا و علاقه‌مندان به ویدیو که از کارت‌های گرافیک انویدیا استفاده می‌کنند اجازه می‌دهد جریان‌های همزمان بیشتری را رمزگذاری کنند. این ویژگی احتمالاً همراه با یک به‌روزرسانی درایور ویدیویی است که بر اکثر پردازنده‌های گرافیکی مصرف‌کننده در چند سال گذشته تأثیر گذاشته است. با این حال، کارت های حرفه ای هنوز از مزیت رمزگشایی برخوردار هستند.

انویدیا این تغییر را اعلام نکرد، اما مقایسه صفحه پشتیبانی رمزگذاری فعلی با نسخه آرشیو شده از 18 مارس نشان می‌دهد که این تغییر در این هفته رخ داده است. احتمالاً این یک افزونه فهرست نشده است که در نسخه درایور 531.41 موجود است.

پارامترهای جدید که احتمالاً به آخرین درایورهای Nvidia Game Ready یا Studio نیاز دارند، تعداد استریم‌های همزمان NVENC ممکن را از سه به پنج در کارت‌های گرافیک GeForce افزایش می‌دهند. این وصله برای تمام مدل‌های دسکتاپ و لپ‌تاپ از Maxwell اعمال می‌شود، از جمله GTX 745، 750Ti و کل سری 900. با این حال، برخی از مدل‌ها در گروه‌های آسیب‌دیده، مانند GTX 940MX یا MX130، ​​هیچ قابلیت رمزگذاری ندارند.

بخونید:  OpenAI می گوید ابزار طبقه بندی کننده هوش مصنوعی می تواند متن نوشته شده با هوش مصنوعی را تشخیص دهد

یک هک شخص ثالث برای حذف محدودیت های نرم افزاری GPU های مصرف کننده از سال 2021 در دسترس بوده است و توسعه دهندگان همچنان از آخرین درایورها پشتیبانی می کنند. با این حال، راه‌حل‌های غیررسمی همیشه خطراتی را به همراه دارند و نمی‌توان گفت که موددرها تا چه زمانی می‌توانند به‌روزرسانی‌ها را حفظ کنند.منبع

برای مشاهده نمودار کامل کلیک کنید. ستون “حداکثر تعداد جلسات همزمان” را یادداشت کنید. سمت چپ 24 مارس است، سمت راست 18 مارس است.

انویدیا بی سر و صدا محدودیت های موجود در جریان های رمزگذاری ویدیوی همزمان را برای کارت های گرافیک مصرف کننده خود کاهش داد. این تغییر باید به پخش‌کننده‌ها و سایر افرادی که با ویدئو کار می‌کنند، بدون نیاز به ایستگاه کاری یا GPU مرکز داده، انعطاف‌پذیری بیشتری بدهد.

پهنای باند افزایش یافته تنها یک عامل جدید است که به سازندگان محتوا و فیلم دوست‌ها با پردازنده‌های گرافیکی مصرف‌کننده کمک می‌کند کارآمدتر کار کنند. یکی دیگر از موارد ظهور کدک AV1 است که آزمایش‌ها نشان می‌دهند که کدک‌ها سریع‌تر از H.264 محبوب هستند. سال گذشته Intel Arc Alchemist، AMD Radeon RX 7000 و Nvidia GeForce RTX 4000 سری اولین کارت های گرافیکی بودند که از رمزگذاری AV1 مبتنی بر سخت افزار پشتیبانی می کردند.