کاربر Reddit سرور کش نتفلیکس از کار افتاده را خریداری می کند و 36 هارد دیسک را در داخل آن پیدا می کند

کاربری که برای یک ISP بزرگ کار می کند اخیراً این فرصت را داشت که یک سرور Netflix Open Connect از کار افتاده را از حدود سال 2013 خریداری کند و نمی توانست نه بگوید. کاربر Reddit، PoisonWaffle3، می‌دانست که Netflix سرویس را پاک کرده است، که FreeBSD را اجرا می‌کند و حاوی درایوهای ذخیره‌سازی زیادی است، اما همین.

زمینه: با بیش از ۲۲۳ میلیون مشترک، جای تعجب نیست که نتفلیکس مسئول بخش بزرگی از ترافیک روزانه اینترنت است. برای کمک به حفظ عملکرد روان، نتفلیکس از یک شبکه تحویل محتوا به نام Open Connect استفاده می کند که از مجموعه ای از سرورهای محلی حاوی کپی هایی از محتوای ویدیویی تشکیل شده است.

اعتبار تصویر: PoisonWaffle3منبع

مطالب مرتبط: در برابر همه شانس: چگونه نتفلیکس آن را ساخته است

ذخیره سازی محتوا در نزدیکی جغرافیایی به بینندگان به اطمینان از تحویل سریع کمک می کند، اما با تعداد بسیار زیاد مشترکین و محتوای بسیار زیاد، به فضای ذخیره سازی زیادی نیاز دارد. Netflix اسناد زیادی در مورد Open Connect ارائه می‌کند، اما اطلاعات زیادی درباره سخت‌افزاری که سرورها را تامین می‌کند، ارائه نمی‌کند. اینجاست که Reddit وارد می شود.

PoisonWaffle3 در مورد اینکه چه کاری با دکل باید انجام شود آماده بود و حتی گفت که ماشین دوم در دسترس است که می تواند برای قطعات یدکی مفید باشد. چگونه از یک دکل با این حجم ذخیره سازی استفاده می کنید؟ پیشنهادات ارائه شده در Reddit شامل یک سرور رسانه ای Plex یا یک دستگاه استخراج برای چیا، یک ارز دیجیتال مبتنی بر ذخیره سازی است.

بخونید:  بیت دیفندر با رمزگشای رایگان باج افزار Mortal Kombat را شکست می دهد

با برداشتن سه پیچ و برداشتن پنل بالایی، مادربرد Supermicro «بسیار استاندارد»، یک پردازنده Intel Xeon E5 2650L v2 (10 هسته / 20 رشته)، 64 گیگابایت رم DDR3، 36 هارد دیسک وسترن دیجیتال (HGST سابق) بسیار عالی ظاهر شد. (7200 دور در دقیقه، هر کدام 8 ترابایت)، شش حافظه SSD میکرون 500 گیگابایتی، یک کارت شبکه اترنت 10 گیگابیتی چهار پورت، چهار کنترلر LSI SAS9211-8I و یک جفت منبع تغذیه 750 وات.

مالک جدید می‌گوید که دکل کمی با صدای بلند است، اما قصد دارد چهار فن استاندارد کیس را با مدل‌های Noctua تعویض کند تا به کاهش نویز کمک کند. در مجموع، این سیستم دارای 262 ترابایت فضای ذخیره سازی خام است. آزمایش اولیه فقط یک درایو بد را نشان داده است.