کارت‌های گرافیک AMD Radeon RX 7000 مجهز به RDNA 3 در ماه دسامبر عرضه خواهند شد.

اگر نمی توانید برای RDNA 3 صبر کنید، ممکن است بخواهید AMD Radeon RX 6900 XT را بررسی کنید که اکنون با قیمت کمتر از 700 دلار در دسترس است.

منبع

در 3 نوامبر به ما بپیوندید و RDNA 3 را به جهان راه اندازی می کنیم! جزئیات بیشتر به زودی! #RDNA3 #AMD pic.twitter.com/oftq1Fjrgt

– اسکات هرکلمن (@sherkelman) 20 سپتامبر 2022

بخش پایانی پست ECSM ادعا می کند که کارت پرچمدار RDNA 3 برای رقابت با RTX 4090 از نظر عملکرد شطرنجی و ردیابی پرتوی مشکل خواهد داشت. اما این بدان معناست که AMD قیمت های بسیار جذاب تری را برای گیمرهایی که به دنبال کسب بیشترین سود در ازای پول خود هستند، ارائه می دهد. فاش کننده می نویسد که AMD ممکن است از نظر قیمت در خط تولید Radeon به اندازه سری Ryzen مطمئن نباشد.

چیزی که AMD تایید نکرده است برنامه راه اندازی RDNA 3 است. به گفته ECSM، دو کارت اول – “پر سرسبد” و “پر سرسبد دوم” – در نیمه دوم دسامبر وارد بازار خواهند شد. این تقریباً همان مدت زمان Radeon RX 6900 XT است که در 28 اکتبر 2020 معرفی شد و در 8 دسامبر به فروش رسید.

این ادعا از سوی افشاگر ECSM می‌آید که در گذشته با افشای دقیق تاریخ‌های راه‌اندازی CPU Alder Lake قبل از موعد قابل اعتماد بوده است. آنها می نویسند که AMD سری Radeon RX 7000 با قدرت RDNA 3 را طی یک رونمایی رسمی در ماه نوامبر از بین خواهد برد. این چیزی است که AMD قبلا تایید کرده است. رویداد RDNA 3 در 3 نوامبر برگزار می شود.