کارمندان آمازون به دلیل دستور بازگشت به دفتر، اهداف آب و هوا و اخراج کارکنان، دست از کار کشیدند

چه اتفاقی افتاده؟ صدها نفر از کارکنان شرکت آمازون دیروز به دلیل دستور بازگشت این شرکت به دفتر و تأثیر این غول فناوری بر محیط زیست دست از کار کشیدند. این اعتراض در مقابل مقر آمازون در سیاتل برگزار شد و به صورت زنده در توییتر پخش شد.

علاوه بر بازگشت به دفتر، کارمندان همچنین نارضایتی خود را از تأثیر آمازون بر محیط زیست ابراز کردند و اظهار داشتند که این آمازون در رسیدن به اهداف خود برای رسیدن به آلایندگی صفر تا سال 2040 شکست خورده است. دارای ردپای کربن عظیمی است.

آمازون بدترین سه ماهه چهارم خود را در سال 2022 تجربه کرد و اولین زیان خالص سالانه خود را از سال 2014 تجربه کرد. علاوه بر اخراج کارگران، این شرکت فروشگاه های آمازون Go بیشتری را تعطیل کرده است، برنامه های ده ها انبار در ایالات متحده را تعطیل کرده و آنها را رها کرده و ساخت و ساز را متوقف کرده است. در مقر دوم خود در ویرجینیا. حتی به برخی از اعضای Prime به جای تحویل گرفتن، 10 دلار برای تحویل گرفتن آن پیشنهاد می دهد.

منبع

چرچ هیندلی، یک مهندس تضمین کیفیت (از طریق The Guardian) گفت: “من برای کار در دفتر مناسب نیستم.” من با افسردگی و اضطراب دست و پنجه نرم می کنم و توانستم داروهای اضطرابم را کنار بگذارم و زندگی خود را شروع کنم.

کارمندان آمازون برای عدالت اقلیمی می نویسند که بیش از 1900 کارگر جهانی آمازون در سراسر جهان متعهد شدند که به ترک خدمت بپیوندند که 900 نفر از آنها در سیاتل بودند.

بخونید:  شرکت آمریکایی Telesign با ایجاد پروفایل میلیون ها کاربر تلفن همراه در سراسر جهان، GDPR اتحادیه اروپا را نقض کرد

مانند هر شرکتی که دستورات مشابهی را معرفی می کند، درخواست آمازون برای بازگشت کارمندان به دفتر با مخالفت های زیادی مواجه شده است، از جمله طوماری که توسط بیش از 20000 کارگر در ماه فوریه امضا شده و مزایای کار از خانه را ذکر کرده است.

کارمندان آمازون در حال ترک کردن هستند! https://t.co/3kxrYUZAy2

– کارکنان آمازون برای عدالت آب و هوا (@AMZNforClimate) 31 مه 2023

موضوع بحث برانگیز دیگر تعداد اخراج هایی است که آمازون انجام داده است. این شرکت بیش از هر غول فناوری دیگری شغل خود را کاهش داده است: 27000 شغل از نوامبر.

معترضان می گویند که مسائل زیست محیطی و بازگشت به دفتر با هم مرتبط هستند. یکی از سخنرانان خاطرنشان کرد که چگونه کار کردن در خانه باعث شده است که برخی از کارمندان به خانواده های تک وسیله نقلیه تبدیل شوند و بسیاری از آنها اکنون مجبور نیستند در هنگام رفت و آمد با اتومبیل خود سفرهای طولانی را انجام دهند.

اما این شکایات تأثیری نداشت و این سیاست که کارگران را ملزم می‌کرد سه روز در هفته به دفتر مراجعه کنند، ماه گذشته اجرایی شد. این امر منجر به این شد که دو گروه کارمند، مراسم انصراف شرکتی دیروز را برگزار کنند، که آن را در توییتر پخش کردند.