کارمندان اپل نگران هستند که هدست واقعیت مختلط این شرکت یک شکست 3000 دلاری باشد.

گزارش‌هایی مبنی بر اینکه اپل در حال کار بر روی هدست MR است سال‌ها است که وجود داشته است، اما ادعا می‌شود که این دستگاه سرانجام در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان امسال (WWDC) که معمولاً در ابتدای ژوئن برگزار می‌شود، و قبل از عرضه آن قبل از انتشار، رونمایی خواهد شد. پایان سال 2023

این گزارش تأیید می‌کند که این هدست شبیه عینک اسکی است و دارای قاب فیبر کربنی است، یک بسته ران حاوی باتری دارد، از یک دوربین بیرونی برای تصویربرداری از جهان استفاده می‌کند و با دو نمایشگر 4K ارائه می‌شود. کاربران می‌توانند «شماره‌گیری واقعیت» را روی دستگاه بچرخانند تا میزان انتقال ویدیوی بلادرنگ از دنیای اطراف خود را افزایش یا کاهش دهند.

جای تعجب نیست که این قیمت تقریباً 3000 دلاری، سه برابر بیشتر از شاخص Valve رده بالا، دلیل اصلی نگرانی است. هشت کارگر اپل که با این نشریه صحبت کردند، گفتند که آنها نیز نگران کاربرد این هدست و بازار اثبات نشده آن هستند.

پنج سال پیش، یک ویدیوی ارائه به 100 مدیر اپل در یک محل اقامت شرکتی نشان داده شد. مردی را در تاکسی لندن نشان می‌داد که در حالی که با همسرش در خانه در سانفرانسیسکو تماس می‌گرفت، هدست به سر داشت و به زوج اجازه می‌داد تا مناظر را با هم به اشتراک بگذارند. طبق گزارش‌ها، مدیران اجرایی از پتانسیل این هدست زمانی که نوبت به برنامه‌های تجاری مانند ویدئو کنفرانس می‌شد هیجان‌زده بودند، اما این هیجان برای بسیاری به شک و تردید تبدیل شده است. با این حال، مارک گورمن از بلومبرگ می نویسد که این هدست هفته گذشته بار دیگر در تئاتر استیو جابز برای 100 مدیر اجرایی به نمایش گذاشته شد. او معتقد است که با چندین موضوع راه اندازی خواهد شد و پوشش رسانه ای کمی خواهد داشت.

انتظار می‌رود این هدست در ماه ژوئن رونمایی شود، اگرچه برخی از کارمندان معتقدند اپل می‌تواند عرضه را با توجه به اقتصاد جهانی متزلزل به تعویق بیندازد.

بخونید:  Nvidia GeForce RTX 4090 Desktop vs. Laptop GPU

منبع

به طور خلاصه: آیا در مورد هدست واقعیت مختلط 3000 دلاری آینده اپل هیجان زده اید؟ احتمالاً نه، و طبق یک گزارش جدید، برخی از کارمندان کوپرتینویی نیز چنین نیستند، زیرا معتقدند اولین حضور این شرکت در این زمینه یک شکست گران قیمت را به همراه خواهد داشت.

برخی از کارکنان پروژه را ترک کرده اند زیرا به پتانسیل آن شک دارند، در حالی که برخی دیگر به دلیل عدم پیشرفت در برخی ویژگی ها، از جمله ادغام سیری، اخراج شده اند. NYT می نویسد که حتی رهبران اپل نیز در مورد این هدست ملاحظاتی دارند.