کارمند سابق گوگل که به دلیل انتقاد از هوش مصنوعی اخراج شده است، هشدار می دهد که شرکت ها بدون فشار خود تنظیم نخواهند شد

این متخصص هوش مصنوعی اضافه کرد که عجله برای تبدیل شدن به برترین شرکت هوش مصنوعی به این معنی است که بسیاری از آنها اقدامات احتیاطی ایمنی را نادیده می گیرند. گبرو گفت: «مگر اینکه فشار خارجی برای انجام کاری متفاوت وجود داشته باشد، شرکت‌ها صرفاً خود تنظیم نمی‌شوند. ما به مقررات نیاز داریم و به چیزی بهتر از صرفاً انگیزه سود نیاز داریم.»

اخراج گبرو از گوگل (این شرکت ادعا می کند که او استعفا داده است) به عنوان یکی از رهبران تیم هوش مصنوعی اخلاقی آن پس از آن اتفاق افتاد که او مقاله ای دانشگاهی را نوشت که در مورد تعصبات ذاتی در هوش مصنوعی هشدار می داد. گبرو گفت که مدیران ارشد گوگل خواستار حذف این مقاله یا حذف نام او و همکارانش از آن شده اند. گبرو خواسته ها را رد کرد و این مقاله در نهایت به ترک او منجر شد. این تصمیم باعث خشم کارگران گوگل شد و یکی از حوادثی بود که منجر به تشکیل اتحادیه توسط 225 کارمند شد.

گبرو در مورد تجربیات خود با گاردین صحبت کرد. او همچنین هشداری در مورد رقابت فعلی بین شرکت‌ها برای معرفی سیستم‌های هوش مصنوعی بهتر و قدرتمندتر داشت. گبرو می‌گوید: «این احساس مانند یک عجله طلا است. “در واقع، این یک عجله طلا است. و بسیاری از افرادی که پول در می آورند، مردمی نیستند که در این میان هستند. اما این انسان ها هستند که تصمیم می گیرند که آیا همه اینها باید انجام شود یا نه. ما باید به یاد داشته باشیم که ما آژانسی برای انجام این کار داشته باشید.”

بخونید:  نیکون لنز پرتره 85 میلی‌متری f/1.2 S و پنکیک 26 میلی‌متری f/2.8 را برای دوربین‌های مانت Z معرفی کرد.

منصفانه است که بگوییم سال 2023 در حال تبدیل شدن به سالی است که هوش مصنوعی واقعاً شروع به کار می کند. اما این فناوری ترس های زیادی را به همراه دارد. از دست دادن شغل یک منطقه بحث برانگیز است. وندی، آی‌بی‌ام و گروه ارتباطات هوشمند بلوفوکوس برنامه‌هایی را برای جایگزینی مشاغل انسانی با هوش مصنوعی اعلام کرده‌اند. این سیستم‌ها اغلب برای جایگزینی موقعیت‌های منابع انسانی نیز استفاده می‌شوند، چیزی که اکثر مردم نمی‌خواهند آن را ببینند.

سرصفحه: TechCrunchمنبع

فراتر از از دست دادن شغل، افراد دیگری هم هستند که با ترس Gebru در مورد اینکه هوش مصنوعی بدون مقررات به کجا می‌تواند منجر شود، شریک هستند. وارن بافت پیشرفت آن را با ساخت بمب اتمی مقایسه کرد و بیش از دو سوم آمریکایی ها معتقدند که این بمب می تواند تمدن را تهدید کند.

جفری هینتون، معروف به پدرخوانده هوش مصنوعی، اخیرا گوگل را به دلیل خطرات فناوری هوش مصنوعی در حال ظهور ترک کرد. او هشدار داد که با استفاده شرکت‌ها از سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمندتر، خطرناک‌تر می‌شوند. حتی سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، خواستار مقررات بیشتر شده است، اگرچه برخی می گویند که این درخواست تنها برای سرکوب نوآوری و کمک به شرکت او برای ماندن در صدر است تا خیر بشریت.

یک سیب زمینی داغ: دکتر تیمنیت گبرو، محقق سابق هوش مصنوعی گوگل که در دسامبر 2020 پس از اینکه تلاش کرد علیه هوش مصنوعی غیراخلاقی صحبت کند از این شرکت اخراج شد، بار دیگر در مورد اینکه هوش مصنوعی به کجا می رود هشدار داده است. او گفت که به دلیل “هوش طلا” فعلی هوش مصنوعی، شرکت ها تا زمانی که تحت فشار قرار نگیرند، خودتنظیم نمی شوند.

بخونید:  بانک مرکزی اروپا می گوید بیت کوین "دست و پاگیر، کند و گران" در مسیر "بی ربطی" است.