کارگران سوئیسی گوگل به دلیل اخراج کارکنان خود را ترک کردند و برای جلوگیری از کاهش دستمزدها را کاهش دادند

به طور خلاصه: تعدیل مشاغل جهانی گوگل باعث شده است که صدها کارمند در دفتر این شرکت در زوریخ سوئیس پس از اخراج 200 همکار از کار خارج شوند. کارمندان گوگل سعی کرده بودند با غول فناوری مذاکره کنند و به ترتیبی برسند که از دست دادن شغل جلوگیری کند، اما فایده ای نداشت.

در ماه ژانویه، گوگل به یکی از شرکت‌های فناوری بسیاری تبدیل شد که به دلیل استخدام بیش از حد در طول همه‌گیری و رکود اقتصادی جهانی، اخراج‌های خود را اعلام کرد. ساندار پیچای، مدیر اجرایی این شرکت گفت: 12000 کارگر در سراسر جهان، معادل 6 درصد از کارمندان این شرکت از سراسر جهان، رها خواهند شد.

Syndicom می نویسد که اگر نتوان از اضافه کاری جلوگیری کرد، انتظار می رود گوگل عواقب آن را برای کسانی که با یک برنامه اجتماعی قابل قبول تحت تاثیر قرار می گیرند به حداقل برساند. این نمونه اتباع غیر اتحادیه اروپا را ذکر می کند که حق اقامت آنها در سوئیس در صورت اخراج منقضی می شود.

این تعداد شامل بیش از 200 کارمند در دفتر زوریخ است که 5000 نفر در آن کار می کنند، که منجر به خروج 250 کارمند در ماه گذشته در اعتراض به اخراج های آینده شد و از شرکت خواست از بیکار کردن بیشتر کارکنان خود خودداری کند. گزارش های داخلی حاکی از آن است که کسانی که خارج شدند از شعار “ما برای کسانی که نمی توانند دوباره وارد شوند بیرون می رویم” استفاده کردند.

گوگل در ماه گذشته با انتقادات بیشتری مواجه شد، زمانی که فاش شد که این شرکت در حال اجرای طرح اشتراک میز کار برای کارمندان Google Cloud خود است. گوگل گفت این طرح استفاده کارآمدتر از فضای کاری خود است، به عنوان مثال، یک اقدام کاهش هزینه که میزان فضای املاک و مستغلات را که برای آن پرداخت می‌کند کاهش می‌دهد.منبع

یکی از نمایندگان اتحادیه کارگران فناوری اطلاعات Syndicom، که نماینده تعدادی از کارمندان گوگل است، گفت که کارکنان زوریخ از گوگل خواسته اند که جایگزین های اخراج را به طور جدی بررسی کند و بیش از 2000 کارمند پیشنهاد کاهش دستمزد و ساعات کاری خود را در تلاش برای جلوگیری از کار داشتند. کاهش – پیشنهادی که گوگل رد کرد.

این اتحادیه از «رویه غیر شفاف» اخراج‌ها توسط گوگل نام برد و افزود که این اخراج‌ها علیرغم اینکه شرکت مادر الفبا در سال گذشته تقریباً 60 میلیارد دلار سود خالص داشت و ارزش بازار آن 1.2 تریلیون دلار بود، رخ داد.