کانیه وست برای خرید پلتفرم “آزاد گفتار” Parler


چه اتفاقی افتاده؟ Parler، پلتفرم رسانه اجتماعی که خود را به عنوان جایگزینی بدون سانسور برای توییتر معرفی می کند، توسط یک خریدار بعید خریداری می شود: Ye، که بیشتر با نام Kanye West شناخته می شود. شرکت مادر Parlement Technologies می‌گوید که برای دستیابی به «پلت‌فرم پیشگامانه غیرقابل لغو آزادی بیان» با این نوازنده به توافقی اصولی رسیده است.

وست در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: «در جهانی که نظرات محافظه کارانه بحث برانگیز تلقی می شود، ما باید مطمئن شویم که حق ابراز آزادانه خود را داریم.

Parler که می‌توانید آن را به‌طور امن از اینجا دانلود کنید، از زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۱۸ به ندرت از بحث و جدل دور بوده است. ثابت شده است که محبوبیت آن نزد محافظه‌کاران و آن‌هایی که در سمت راست طیف سیاسی هستند، توییتر و فیس‌بوک را به خاموش کردن صدای خود در مورد موضوعاتی مانند ترامپ و ترامپ متهم کرده‌اند. کووید 19. حتی توانست کاربران نامی مانند تد کروز سناتور تگزاس و شان هانیتی مجری فاکس نیوز را به خود جذب کند.

اما پس از حمله به کاپیتول در 6 ژانویه سال گذشته، پارلر از فروشگاه‌های Google Play و Apple App محروم شد. پارلر سیاست‌های خود را تغییر داد و چند ماه بعد، در می 2021، توسط کوپرتینو بازگردانده شد، در حالی که گوگل تنها ماه گذشته، 18 ماه کامل پس از ممنوعیت، آن را بازگرداند.

پارلر می نویسد که خرید پیشنهادی وست تضمین می کند که این پلت فرم در آینده نقشی در ایجاد یک “اکوسیستم غیرقابل لغو که در آن همه صداها استقبال می شود” دارد. جورج فارمر، مدیر اجرایی، از این هنرمند به عنوان “یک هموطن در مبارزه برای آزادی بیان” استقبال کرده است.

“این معامله جهان را تغییر خواهد داد، و طرز تفکر جهان در مورد آزادی بیان را تغییر خواهد داد. شما در حال انجام یک حرکت پیشگامانه در فضای رسانه های آزادی بیان هستید و هرگز مجبور نخواهید بود دوباره از حذف شدن از رسانه های اجتماعی بترسید. یک بار دیگر، Ye ثابت می کند که فارمر در بیانیه‌ای گفت: او یک قدم جلوتر از روایت رسانه‌ای است.

هر دو طرف قصد دارند یک قرارداد خرید قطعی منعقد کنند و انتظار دارند این معامله را در سه ماهه چهارم سال 2022 ببندند.

وست هفته گذشته پس از اینکه اینستاگرام حساب کاربری او را به خاطر پستش که یک مکالمه متنی ادعایی با شان “دیدی” کامبز را نشان می داد، که در آن وست پیشنهاد می کرد که کامبز توسط یهودیان کنترل می شد را محدود کرد، تیتر خبرها شد. وست همچنین به دلیل توئیت “من امشب کمی خواب آلود هستم، اما وقتی از خواب بیدار می شوم، قصد مرگ 3 در مورد مردم یهودی” را دارم، از حساب توییتر خود مسدود شد. ممکن است اقدامات این شرکت ها وست را وادار به خرید پارلر کند.

وست که در سال 2016 به اختلال دوقطبی مبتلا شد، با بحث‌های آفلاین غریبه نیست. او در طول بخش‌های پخش‌نشده مصاحبه فاکس نیوز با تاکر کارلسون، اظهارات ضدیهودی کرد و درباره تئوری‌های توطئه مختلف صحبت کرد. او همچنین در هفته مد پاریس تی شرتی به تن داشت که روی آن نوشته شده بود “زندگی سفیدها مهم است”.

ماست هد: دیوید شنکبونمنبع