کاهش تقاضا و کاهش محموله ها، تولیدکنندگان رایانه شخصی را مجبور به کاهش قیمت ها می کند

تحلیلگر دیگری، IDC، ارقام مشابهی را پیش‌بینی می‌کند: محموله‌های رایانه‌های شخصی و تبلت‌ها در سال 2022 تقریباً 12 درصد کاهش می‌یابد و انتظار می‌رود سال آینده کاهش بیشتری پیدا کند. این منجر به موجودی بیش از حد و اشباع بازار می شود و تولیدکنندگان را مجبور می کند قیمت های خود را کاهش دهند.

در متن: رکود اقتصادی کنونی جهانی به خوبی مستند شده است. محموله‌های کالاهای الکترونیکی با کاهش هزینه‌های مردم مواجه می‌شوند که باعث موجودی اضافی می‌شود. با این حال، خبر خوب برای مصرف کنندگان این است که تحلیلگران می گویند این وضعیت تولیدکنندگان رایانه های شخصی و تبلت ها را مجبور می کند تا محصولات خود را به شدت تخفیف دهند.

گزارش ماه اکتبر IDC، که می‌توانید در اینجا بخوانید، نشان می‌دهد که فروش تبلت‌ها در سه ماهه سوم سالانه -8.8 درصد کاهش داشته است و کروم‌بوک‌ها به میزان قابل توجهی -34 درصد کاهش داشته‌اند. در کوتاه مدت اوضاع خیلی بهتر به نظر نمی رسد، به طوری که انتظار می رود فروش رایانه های شخصی سنتی با کاهش 5.6 درصدی به 281 میلیون دستگاه در سال آینده برسد، در حالی که تبلت ها با 6.7 درصد کاهش به 148 میلیون دستگاه خواهند رسید. مصرف‌کنندگان به دلیل افزایش هزینه‌های زندگی و اولویت دادن به هزینه‌های ضروری مانند قبض و غذا، حتی در محدوده‌های پایین‌تر قیمت محصولات محتاط‌تر هستند.

IDC پیش‌بینی می‌کند که رشد محموله‌ها در سال 2024 به حالت عادی بازگردد. تا آن زمان، انتظار می‌رود تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی به کاهش قیمت‌های خود ادامه دهند زیرا سعی می‌کنند خریداران را وسوسه کنند.

بخونید:  اینتل انتظار دارد در سال 2024 رایانه های شخصی Wi-Fi 7 با سرعت اتصال احتمالاً بیش از 5.8 گیگابیت در ثانیه داشته باشد.منبع

ما گزارش‌های قبلی را در مورد موجودی اضافی دیده‌ایم که باعث شده تولیدکنندگان قیمت‌های خود را از SSD و RAM گرفته تا کارت‌های گرافیک نسل قبلی کاهش دهند. عدم تقاضا برای RTX 4080 جدید باعث شده است که اسکالپرها نتوانند کارت های بالاتر از MSRP را بفروشند (و نمی توانند آنها را برگردانند). شایعاتی مبنی بر کاهش قیمت رسمی انویدیا برای محصول 1199 دلاری لاولیس منتشر شده است. این واقعیت که بهترین پردازنده‌های گرافیکی در بررسی ماه‌های گذشته استیم، همه مدل‌های ارزان‌تر بودند، این هزینه محدود را نشان می‌دهد.

رایانه‌های شخصی، تلفن‌ها و مانیتورهای بازی تنها برخی از مواردی هستند که شاهد سقوط محموله‌های آن‌ها در سال جاری، زیرا خطر رکود جهانی بزرگ است. گزارش اخیر شرکت تحقیقات بازار Canalys نشان می دهد که فروش رایانه های شخصی در ایالات متحده علیرغم تبلیغات جذاب، در سه ماهه سوم 13 درصد کاهش یافته است.

جیتش اوبرانی، مدیر تحقیقات IDC برای ردیاب‌های موبایل و دستگاه‌های مصرفی (از طریق ZDNet) گفت: «واقعیت این است که تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی و تبلت‌ها در ماه‌های آینده با مشکل مواجه خواهند شد، زیرا نه تنها انتظار می‌رود حجم کاهش یابد، بلکه میانگین قیمت‌های فروش نیز کاهش خواهد یافت». .